Artvin Kemalpaşa’da heyelan felaketi

 Artvin Kemalpaşa’da heyelan felaketi

Artvin’in Hopa ve Kemalpaşa ilçesi arasındaki karayolunda heyelan meydana geldi. Sabah saat 07.45 sularında meydana gelen heyelanda yol kenarında park halinde bulunan TIR’ların üzerine kopan kaya parçaları düştü. Heyelan nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti 2 kişi ise yaralandı.

Bir kişinin cansız bedeni ekipler tarafından kayaların arasından çıkarılırken 2 kişinin de çevredeki hastanelere gönderildiği öğrenildi.

Artvin Valisi konuya ilişkin A Haber’e açıklamalarda bulundu. Vali Yılmaz Doruk yaptığı açıklamasında Azerbaycan uyruklu bir vatandaşın hayatını kaybettiğini ifade etti.

Heyelanın Gürcistan’a bağlanan karayolu üzerinde gerçekleştiğini ifade eden Vali Doruk, yoğun yağışlar sonrası dik yamaçlardan kayaların düştüğünü ifade etti. Vali Doruk, kaya parçalarının temizlenme çalışmalarının başladığını yolun en kısa sürede ulaşıma açılacağını ifade etti. Yolun tek taraflı olarak açılacağını da sözlerine ekledi. “En ağır makinalarımız çalışmaya devam ediyor” ifadelerini kullanan Vali Doruk, yaralıların hayati tehlikesi olmadığını belirtti.

Burada kaya düşmesi nedeniyle tedbirlerin alındığını belirten Vali Doruk vatadanş için tehlikenin devam etmediği bilgisini verdi. “Yol trafiğe kapatıldı temizle çalışmaları sürüyor, tedbirler alınacak” dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)^dan konuya ilişkn açıklama geldi. Açıklamada; “Artvin’in Hopa ilçesinde bir tır parkı mevkiinde heyelan meydana gelmiştir Bölgeye AFAD, JAK, itfaiye, AKUT, HOPAK ve 112 ekipleri sevk edilmiştir. Olayda bir kişi hayatını kaybetmiş olup, iki kişi yaralanmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.” denildi.

“Yol iki yönlü araç trafiğine kapatılmış olup Karayolları tarafından çalışmalar devam etmektedir. Yol açılıncaya kadar bölgede ihtiyaçların karşılanması için gerekli tedbirler alınmaktadır.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun