Dufold Etiket Türleri Nelerdir?

 <strong>Dufold Etiket Türleri Nelerdir?</strong>

Dufold Etiket Türleri Nelerdir?


Etiket, belirli amaca yönelik üretilen, ürün özellikleri ve türünü belirleyen tanıtım aracıdır. Uyarı etiketi, fiyat bildiren etiket ve ürün tanıtım etiketi şeklinde türleri bulunmaktadır. Genellikle üretim süresi, ürün içeriği gibi bilgiler veren etiket tüketiciyi bilgilendirme görevi üstlenmektedir. Termal transfer özellikli barkod yazıcılarda üretilen Dufold etiketlere İnjekt etiket de denmektedir. Dağılmadan, silinmeden mürekkep tutabilen özel üretim etiketleri güvenle kullanabilirsiniz. 
 
Dufold Etiket Ne Demektir?

Etiket ürün bilgi ürünü olarak bilinmektedir. Dufold etiket türü ise kendinden yapışma özelliğiyle termal transfer özelliğiyle üretilmektedir. Yapışkanlı etiket olarak bilinen Dufold etiket türlerinin çoğunluğu bu yöntemle üretilmektedir. Nadiren özel üretimleri yapılmaktadır. Üzeri mürekkep tutabilme özelliğiyle üretilen termal etiketler injekt etiket olarak da tanımlanabilmektedir. Dufold etiket üzerindeki mürekkebi tam olması gerektiği gibi tutmaktadır.

Akma ve silinme gibi durumlara maruz kalmamak için güvenle Dufold etiket kullanabilirsiniz. Dufold etiketlerin % 90 kadarı transfer olabilen ve termal barkod yazıcılarda üretilmektedir. Diğer türlerine oranla fiyat farkı bulunan Dufold etiketler güvenli ve kalıcı bilgilere uygundur. Dufold etiketler yüksek maliyetli oluşu nedeniyle satışa da yansımaktadır. Bütün etiket türleri tanıtım ve bilgi amaçlıdır. Dufold etiket alt ve üst şeklinde iki katmanlı olarak üretilmektedir. Alt katmanda bulunan Pergaminle birlikte üretilmektedir.

Kullanım esnasında baskılı etiketten alt Pergamin katmanı ayrılarak ürün üzerine güvenle yapıştırılabilmektedir. Güçlü bir yapışkan özelliği bulunan İnjekt etiketler rulo halinde üretilmektedir. Bu sayede taşıma ve depolama avantajı sağlamaktadır. Dufold etiket ihtiyaçlarınızı güvenle sipariş vererek adresinizde teslim alabilirsiniz. Bu konuda en kolay ve güvenli tedarik adresiniz internet erişimi sağlayabilmenize bağlıdır.
 
Dufold Etiket Türleri
 
Dufold etiket üretimleri çift katmanlı olarak yapılmaktadır. İlk katman tanıtım bölgesi yani üst yüzeydir. İkincisi altta bulunan Pergamin katmanıdır. İhtiyaca uygun mürekkepli baskısı yapılan Dufold etiket Pergamin bölümünden ayrılarak güvenle yapıştırılabilmektedir. Ürün tanıtım aracı olan Dufold etiketler üzerine püskürtülen mürekkebi dağıtmadan güçlü bir şekilde tutmaktadır. Dufold etiketinizin baskı kalitesi yazıcınızın çözünürlüğüne bağlıdır. Yüksek çözünürlüklü termal barkod yazıcı fotoğraf kalitesinde etiket üretebilmektedir.

Dufold etiketler ihtiyaca uygun olarak farklı materyallerden üretilebilmektedir. Bunlar kağıt bazlı Dufold etiketler olabileceği gibi plastik bazlı olarak da üretilebilmektedir. İki türlü kağıt bazlı Dufold etiket türü bulunmaktadır. Bunlar kuşe mat kağıt etiketler ve kuşe parlak kağıt etiketlerdir. Plastik bazlılar ise şeffaf plastik etiketler, mat plastik etiketler ve parlak plastik etiketler olarak bilinmektedir. Hangi tür Dufold ihtiyacınız bulunuyorsa güvenle sipariş verebilirsiniz. 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın