Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Kuru Manyetik Tambur

Kuru Manyetik Tambur

haber haber -
8 0

Ayarlanabilen bir manyetik güce sahip kuru manyetik tambur, parçacık boyutu 0 ila 0,40 mm arasında olan manyetik duyarlılığa sahip cevheri diğer manyetik olmayan veya ince taneli demir içeren malzemelerden ayırmak için kullanılır: Tahıl, kuru yem, yapı kimyasalları ekstraksiyonu için kullanılır, plastikler, çeşitli ürünler ve manyetik malzemelerin konsantrasyonu önemlidir. Birkuru manyetik tambur, ferro manyetik malzemeyi tambur üzerinde tutar ve ayırıcıyla birlikte metal malzeme alanına boşaltır. Bu sırada manyetik olmayan malzemeler tambur vasıtasıyla gövdeye iletilir. Tambur yüzeyinde eşit dağılım sağlamak için titreşimli konveyör odası kullanan bu sistem, ayarlanabilir bir manyetik tambur şiddeti ve tamburun hızı ile gerekli kapasitede yüksek verim sağlar.

Kuru tamburlu manyetik seperatörler, sürekli kullanım için tasarlanmış olup, muhafaza alanı da dâhil paslanmaz çelikten yapılmıştır. Manyetik ayırıcı kapasiteleri, besleme kriterlerine ve parçacık boyutlarına bağlı olarak mıknatıs genişliğinin her fiti için 1,000,000 kilogram ile mıknatıs genişliğinin fiti başına 5,000,000 kilogram arasında değişir. Genel olarak, parçacıklar ne kadar büyükse (1’e 4 kadar), kapasite o kadar yüksek, malzemenin manyetik tepkisi de bir o kadar zayıf ve geri kazanma olanağı o kadar düşük olur. Kuru tamburlar tipik olarak, 10 gözenekli parçacık boyutu aralığındaki malzemeler için benzer boyuttaki ıslak tambur ayırıcıların kapasitesinin yaklaşık yarısına sahiptir. Bunun nedeni, suyun dağılan parçacıklardaki akış özellikleri ve ayrılmaya uygunluğudur.

Madencilik, cevher yoğunlaştırma ve bunun sonucunda cevher ve atık olarak ayrıştırılması, kırılan atık suların salma partikül boyutuna kadar kırılması ve manyetik ayırıcıdan geçirilmesi için kullanılan bir makinedir. Hurda metal sektörünün kullanımı, demirli metaller veya diğer demir dışı malzemelerle kirlenmiş toprakları ayırmaktır. Bu gibi malzemeler için bas-tr.com internet sitesine bakabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir