Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. 40 Yıllık Sadakat: Hakan Sarıbekiroğlu ve MHP

40 Yıllık Sadakat: Hakan Sarıbekiroğlu ve MHP

haber haber -
39 0

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Türkiye siyasi tarihinin en önemli partilerinden biridir. Kurulduğu günden bu yana birçok isim MHP’de görev almış ve partiye hizmet etmiştir. Bu isimlerden biri de 57 yaşındaki Hakan Sarıbekiroğlu’dur. Gönül verdiği partiye ömrünü adayan Sarıbekiroğlu, 40 yıldır MHP’ye gururla hizmet etmektedir.

Ticaret yapmakla uğraşan evli ve iki çocuk babası Hakan Sarıbekiroğlu, MHP ile çocuk yaşta tanışmıştır. Ülkü Ocakları içinde yetişen Sarıbekiroğlu, hayatını adadığı ülküsü için her zaman öncü olmuştur. 40 yıl boyunca MHP‘ye hizmet etmiş ve şu anda Maltepe İlçe Başkanlığı’nda yönetici olarak görev yapmaktadır. Ayrıca mahalle başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Partisi için canla başla çalışmaya devam eden Hakan Sarıbekiroğlu, Alparslan Türkeş’in şu sözlerini şiar edinmiştir: “Türk Töresi’nin bir şartı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Diğer bir şart, toplum uğrunda her türlü fedakarlığı yapmaktır. Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattir. Vazgeçmektir. Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk Milleti’nin büyüklüğü böyle yükselir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz. Türk Töresi’nin en önemli gereği de sır saklamaktır. Sır saklamak…”

Hakan Sarıbekiroğlu, bu sözleri kendine ilke edinerek Türk milletinin yükselişine katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Şahsi menfaatlerden ve zevklerden feragat ederek, partisi için çalışmalarına devam etmektedir. Türk töresinin önemli gereği olan sır saklamayı da ilke edinmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir