Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Doğal Güzellikleri ile Ün Salmış Gezilecek Yerler Nereler?

Doğal Güzellikleri ile Ün Salmış Gezilecek Yerler Nereler?

haber haber -
33 0

Doğal Güzellikleri ile Ün Salmış Gezilecek Yerler Nereler?

Türkiye çok sayıda doğal güzelliği barındırmaktadır. Ülkenin her bölgesinde doğal oluşum ile gerçekleşen yerler görülebilir. Doğal güzellikler için Konya ziyaret edilebilecek şehirlerden biridir. Şehirde insanları şaşkınlığa düşüren bir çöl bulunur. Çölün şehrin Karapınar ilçesinde yer aldığı bilinir. Çölün oluşumunun ise rüzgâr erozyonu ile gerçekleştiği bilinir.

Ülkede ise tek çöl olarak bulunur. Konya’da görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri de Meke Gölü olarak bilinir. Gölün farklı bir görünümü ve güzelliği bulunur. Oluşumu ise oldukça uzun tarihlere dayandığı bilinmektedir. Aksaray bölgesinde bulunan Ihlara vadisi görülmesi gereken güzelliklerdendir. Vadi içerisinde ibadet yerleri ve yerleşkeler de bulunur.

Antalya Gezilecek Doğal Güzellikler

Doğal güzellikleri barındıran başlıca şehirler arasında Antalya bulunabilir. Şehir doğal güzellikleri ile her sene çok sayıda turist ağırlar. Gezilebilecek doğal güzellikler arasında Damlataş Mağarası yer alabilir. Mağaranın yapısı ve görünümü oldukça etkileyicidir. İçerisinde farklı boyutlarda oluşmuş sarkıtlar görülebilir. Damlataş Mağarası yılın her mevsimi aynı sıcaklık oranında bulunur. Şehirde gezilecek yerler arasında Karain Mağarası bulunabilir.

Ülkede bulunan en büyük doğal mağaralardan biridir. Antalya’nın çok sayıda ziyaret alan güzelliklerinden biri de Manavgat Şelalesi olarak bilinir. Şelale doğal güzelliğinin yanında göz alıcı bir görünüme de sahiptir. Görkemli görünümü ile Düden Şelalesi de Antalya için önemli bir yere sahiptir.

Muğla Gezilecek Doğal Güzellikler

Gezmeyi ve doğal güzellikleri görmek isteyen kişiler için Muğla şehri önemli yerlere sahiptir. Şehirde görülebilecek yerlerden biri Kızkumu olarak bilinir. Kızkumu denizin belirli bir yerine kadar bulunan bataklığa sahip olduğu bilinir. Kumun altının ise oldukça derin olduğu bilinir. İlginç doğal güzelliklerden biridir.

Muğla’da bulunan Saklıkent kanyonu doğal güzelliklerden biridir. Güzelliği gezmek için gezi rehberi olan kişilerden destek alınabilir. Dağlarda eriyen karların suyunun kanyona aktığı bilinir. Kanyonun suları yaz aylarında dahi soğuk ve serinleticidir. Kanyonun konumu ise Fethiye de yer alır. Fethiye bölgesi doğal güzellik yönünden zengindir. Bölgede bulunan doğal güzellikler arasında Ölüdeniz de yer alır. Doğal güzellikleri gezmek için https://nereyegitsek.net sitesine bakılabilir.

Formun Üstü

Formun Altı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir