Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türkiye ve Azerbaycan Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini Tartıştı

Türkiye ve Azerbaycan Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini Tartıştı

haber haber -
35 0

Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Yıldız’ın Değerlendirmesi

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ahmet Yıldız, “Küresel Güney”deki ülkeler arasında işbirliği ve ortaklığın geliştirilmesine yönelik uluslararası çabaların ön saflarında yer aldıklarını vurguladı.

Yıldız, sürdürülebilir kalkınmanın finansman ve teknik destek gerektirdiğini belirtirken, ülkeler arasındaki dijital uçurumun kapanmadan Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşılamayacağına dikkat çekti.

Azerbaycan’ın BM Daimi Temsilcisi Yashar Aliyev’in Gözlemleri

Azerbaycan’ın BM Daimi Temsilcisi Yashar Aliyev, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin gerçekleştirilmesinin finansal kaynakların varlığı ve çeşitli paydaşların aktif katılımının kritik olduğunu vurguladı.

Aliyev, sürdürülebilir ekonomik büyümeye geçişte kamu ve özel sektör işletmelerinin önemine işaret ederek, Azerbaycan’ın finans sektörünü sürdürülebilir bir yapıya dönüştürme kararlılığından bahsetti.

Etkinlikteki Diğer Detaylar

Etkinlikte ülkelerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu yatırımlarda yaşadığı zorluklar ve ürettiği yenilikçi çözümler paylaşıldı. Ayrıca, özel sektör kaynaklarının Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine doğru harekete geçirilmesi konusunda stratejiler ele alındı.

İlgili Yazılar