Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çocuklar İçin Ekonomi Kitabıyla Para ve Tasarruf Eğitimi

Çocuklar İçin Ekonomi Kitabıyla Para ve Tasarruf Eğitimi

haber haber -
49 0

İslam Memiş’in Yayımladığı Yeni Kitap Çocuklara Para Bilinci Kazandırıyor

Emtia piyasaları uzmanı ve ekonomist İslam Memiş, çocukların finansal bilinci ve tasarruf alışkanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla “Çocuklar İçin Ekonomi” adlı kitabı yayımladı.

Çocuklara Para Yönetimi ve Tasarruf Alışkanlıkları Kazandırıyor

İslam Memiş, kitabında çocuklara sadece tasarruf etmeyi öğretmekle kalmıyor, aynı zamanda günümüzün önemli sorunlarından israfın önlenmesi konusunda da önerilerde bulunuyor.

Kitabın okuyucuları, 69 sayfalık içeriğiyle parayı tanımaya, nasıl yönetileceğini öğrenmeye ve tasarruf alışkanlıkları edinmeye yönlendiriliyor.

Çocuklara Kumbara Alışkanlığı Kazandırıyor

Kitabın girişinde ebeveynlere seslenen Memiş, çocuklara en az 3 kumbara vermelerini öneriyor. İlk kumbarada uzun vadeli tasarruflar için para biriktirilirken, ikinci kumbarada istenilen ürünler için birikim yapılmasını, üçüncü kumbarada ise bağış yapılacak tutar için para biriktirilmesini tavsiye ediyor.

Pratik Tavsiyelerle Eğlenceli Öğrenme Deneyimi

Kitapta çocuklara alışverişe çıkmaları, küçük alışverişleri kendilerinin yapmaları, anne ve babalarından para hakkında bilgi almaları ve banka, market veya dükkan oyunları oynamaları gibi pratik tavsiyelerde bulunuluyor.

Öğretici ve Eğlenceli İçerik

Kitap, parayı tanıma, altın ve gümüş gibi yatırım araçlarını öğrenme, tasarruf ve israf konularında çocuklara rehberlik ediyor. Ayrıca, öğrenilen bilgilerin oyunlar ve çizimler aracılığıyla pekiştirilmesine de olanak sağlıyor.

İlgili Yazılar