Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Milli Eğitim Bakanı Tekin’den Dekanlara Eğitimde İstişare ve İşbirliği Çağrısı

Milli Eğitim Bakanı Tekin’den Dekanlara Eğitimde İstişare ve İşbirliği Çağrısı

haber haber -
40 0

Bakan Tekin’den Üniversite ve Kamu Politikaları Arasındaki Kopukluk Uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Mogan MTAL Uygulama Oteli’nde düzenlenen Eğitim Fakültesi Dekanları İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, akademik ve bilimsel bilgi üreten üniversiteler ile kamu politikalarını yapanlar arasında bir kopukluk olduğunu vurgulayarak, bu durumun giderilmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Tekin’den Eğitim Altyapısındaki Gelişmelere İlişkin Bilgilendirme

Bakan Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın son 22 yılda gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında dekanlara bilgi vererek, derslik sayısının arttığını, okulların akıllı bina konseptine uygun hale getirildiğini ve geniş bant internet altyapısının sağlandığını aktardı.

Dekanlara Yapılacak Sunumlar ve İşbirliği Çağrısı

Bakan Tekin, eğitim fakültesi dekanlarına bakan yardımcılarının eğitim gündemi konusunda sunum yapacaklarını belirterek, özellikle Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin taslak çalışma ve yeni müfredat taslağı hakkında dekanların görüş ve önerilerinin önemine vurgu yaptı. Aynı zamanda, Milli Eğitim Şurası’nın taslak konu başlıkları hakkında da dekanları bilgilendireceklerini ifade etti.

Bakan Tekin, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye’deki üniversitelere, yükseköğretim sistemine ve kamu bürokrasisine bir köprü kurarak bir örnek teşkil edebiliriz. Bu ilişkinin kurulmasına açık olduğumuzu ve her türlü konuda işbirliği ve önerilere hazır olduğumuzu belirtmek isterim.” şeklinde dekanlara çağrıda bulundu.

İlgili Yazılar