Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Türk Savunma Şirketi STM, Asya Pasifik Bölgesindeki DSA 2024 Fuarında Boy Gösterecek

Türk Savunma Şirketi STM, Asya Pasifik Bölgesindeki DSA 2024 Fuarında Boy Gösterecek

haber haber -
26 0

STM, Yenilikçi Savunma Teknolojileri İle Dikkat Çekiyor

STM, Türk savunma sanayisinde başarılı ihracat performansı sergileyen ve milli teknolojileri yurt dışına taşıyan bir şirkettir. Şirket, Asya Pasifik bölgesinin en büyük savunma fuarlarından biri olan DSA 2024’te, askeri deniz platformlarını ve taktik mini İHA sistemlerini Güney Asya bölgesiyle buluşturacak.

30 Ülkede İş Geliştirme ve İhracat Görüşmeleri

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, şirketin milli mühendislik imkanları ile geliştirdiği askeri deniz platformları, taktik mini İHA sistemleri, siber güvenlik ve yazılım projeleriyle uluslararası alanda dikkat çektiğini belirtti. Güleryüz, 30’dan fazla ülkede iş geliştirme ve ihracat görüşmeleri yürüttüklerini vurgulayarak, Türk savunma teknolojilerinin yurtdışındaki karşılığını artırdıklarını ifade etti.

Malezya’da 5 Deniz Projesi Sergilenecek

STM, Türk Deniz Kuvvetleri, Ukrayna ve Pakistan Donanması için su üstü ve su altı platformları inşa ediyor. Malezya’da gerçekleşecek DSA Fuarı’nda 5 farklı deniz projesini sergileyecekler. Türkiye’nin ilk milli korvet projesi “MİLGEM Ada Sınıfı” ve “MİLGEM İstif Sınıfı Fırkateyn” (TCG İSTANBUL) gibi önemli projeler fuar kapsamında tanıtılacak.

STM, TCG KINALIADA (F-514) Korveti gibi son teknoloji ürünü gemileri de fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunacak. Ayrıca, taktik mini İHA sistemleri olan “KARGU” ve “İHA BOYGA” da STM standında yerini alacak.

STM’nin, milli savunma sanayisindeki lider konumu Malezya’da da güçlü bir şekilde sergilenerek, bölgedeki iş birliklerine ve ihracat başarılarına katkı sağlamayı hedefliyor.

İlgili Yazılar