Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Edirne’de Yabancı Turistlerin Şikayetleri

Edirne’de Yabancı Turistlerin Şikayetleri

haber haber -
25 0

Edirne’ye Gelen Bulgar ve Yunan Turistler Fiyatları Yüksek Buluyor

Edirne’ye günü birlik alışverişe gelen Bulgar ve Yunan turistler, son günlerde yüksek yiyecek fiyatlarından şikayetçi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, esnafı uyararak komşu ülke vatandaşlarını küstürmemeleri konusunda uyardı.

Kur Artışı ve Hava Sıcaklığıyla Turist Sayısında Artış

Döviz kurlarındaki artış nedeniyle günü birlik alışverişe gelen Bulgar ve Yunan turistlerin sayısında artış yaşanıyor. Özellikle cuma günleri kurulan Ulus Pazarı’nda turist yoğunluğu esnafı sevindirirken, turistler fiyatları yüksek buluyor.

Esnaf Uyarıldı: “Makul Karlarla Mal Satın”

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, “Piyasayı ayakta tutan Balkanlar’dan gelen komşularımız. Esnafın makul karlarla malını satması gerektiğini” belirtti ve turistleri küstürmemek için uyarılarda bulundu.

Bulgar Turistler Fiyatları Uçmuş Buluyor

Bulgaristan’ın Filibe kentinden gelen Bektaş Nikolov, Edirne’deki fiyatların çok yüksek olduğunu ifade ederken, diğer bir turist Rıza Mihaylov ise fiyatların genel olarak uygun olduğunu ancak bazı ürünlerde pahalılık yaşandığını belirtti.

Yerli Müşteri Azalıyor

Bulgar turistlerin toplu alışveriş yaptığını dile getiren esnaflar, yerli müşteri sayısının azaldığını ve işlerin Bulgar turistler sayesinde ayakta kaldığını belirtiyor.

İlgili Yazılar