Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. CHP Genel Başkan Yardımcısı: Ticaret Bakanlığı’nın Tavuk Eti İhracat Sınırlaması Gözden Geçirilmeli

CHP Genel Başkan Yardımcısı: Ticaret Bakanlığı’nın Tavuk Eti İhracat Sınırlaması Gözden Geçirilmeli

haber haber -
24 0

Erhan Adem’in İthafı: “Sektör Çöküşün Eşiğinde”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Ticaret Bakanlığı’nın tavuk eti ihracatında getirdiği sınırlamaların gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Adem, bu sınırlamanın sektörü çöküşün eşiğine getireceğini iddia ederek, beyaz et ihracat sektörünün durmasına sebep olacağını savundu.

Adem’in Uyarısı: “Sektörde İstikrarsızlık Yaratacak”

Erhan Adem, sektörde söz sahibi olan firmaların yıllardır edindikleri kazanımların bir anda yok sayılmasının doğru olmadığını belirterek, bu durumun üreticilerden, ihracatçılardan, işçilerden ve tüketicilerden hak gaspı anlamına geldiğini vurguladı. Adem, sektörde istikrarsızlık yaratacak bu tür ani ve sınırlayıcı önlemlerin sektörün geleceği için güvensizlik oluşturacağını dile getirdi.

Adem’in Çağrısı: “Yeniden Gözden Geçirilmeli”

Adem, beyaz et ihracatına getirilen sınırlamaların yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, sektörün istikrarı ve büyümesi için doğru politikaların uygulanması, üreticilerin ve ihracatçıların desteklenmesi, yatırımların teşvik edilmesi ve sektörün uluslararası rekabet gücünün korunması gerektiğini belirtti.

Ticaret Bakanlığı, tavuk eti ihracatını 31 Aralık’a kadar aylık bazda en fazla 10 bin ton, toplamda ise 80 bin ton olacak şekilde sınırlamıştı.

İlgili Yazılar