Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Mısır’da Ateşkes Görüşmeleri Devam Ediyor

Mısır’da Ateşkes Görüşmeleri Devam Ediyor

haber haber -
31 0

Hamas, Katar ve ABD’li Heyetler Kahire’deki Müzakerelere Katıldı

Mısır’da yayın yapan “El-Kahire el-İhbariye” televizyonunun haberine göre, Hamas, Katar ve ABD’li heyetlerin Kahire’deki müzakerelere katıldığı belirtildi.

Mısır’ın Çabalarıyla Gazze Şeridi’nde Ateşkes Arayışı Devam Ediyor

Katar ve ABD’li heyetlerin Mısır güvenlik heyeti ve Hamas heyetiyle görüşmelerini sürdürdüğü aktarılan haberde, Gazze Şeridi’nde ateşkesin sağlanması için Mısır’ın çabalarını sürdürdüğü ifade edildi.

Hamas Ateşkes Önerisini Onayladı

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Katar ve Mısır’a, Gazze Şeridi’nde ateşkes anlaşmasına ilişkin önerilerini onayladığını açıklamıştı. Hamas’ın Katar ve Mısır tarafından iletilen “ateşkes önerilerine” onay verdiğini duyurmasının ardından İsrail Savaş Kabinesi, Refah’ta saldırılara devam kararı almıştı.

Gazze Şeridi’nde Son Durum

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 944’ü çocuk, 9 bin 849’u kadın olmak üzere 34 bin 789 Filistinli öldürüldü, 78 bin 204 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İlgili Yazılar