Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İsrail’in Kredi Notu “A2” Olarak Teyit Edildi, Görünüm “Negatif”

İsrail’in Kredi Notu “A2” Olarak Teyit Edildi, Görünüm “Negatif”

haber haber -
36 0

Kredi Notu Teyit Edildi: İsrail ekonomisine ilişkin yapılan açıklamada, ülkenin döviz ve yerel para birimi cinsinden kredi notunun “A2” olarak teyit edildiği belirtildi.

Görünüm Negatif: Açıklamada, İsrail’in kredi notu görünümünün “negatif” olmaya devam ettiği vurgulandı. Bu durumun, ülkenin artan jeopolitik risklere maruz kalma durumundan kaynaklandığı ifade edildi.

Riskler Hala Aşağı Yönlü: Açıklamada, İsrail’in jeopolitik risklerinin hala aşağı yönlü olduğu belirtilerek, bu durumun İsrail’in kredi profilini hızlı bir şekilde zayıflatabileceği uyarısında bulunuldu.

Gelecekteki Belirsizlikler: Kredi derecelendirme kuruluşu, İsrail ile diğer taraflar arasındaki jeopolitik gerilimlerin sonuçlarının zamanla ortaya çıkacağını belirtti. Özellikle İsrail’in Hizbullah veya İran ile yaşayabileceği doğrudan askeri çatışmanın önemine dikkat çekildi.

Moody’s Kararı: Moody’s, 9 Şubat’ta İsrail’in kredi notunu “A1″den “A2″ye düşürmüş ve kredi notu görünümünü “negatif”e çevirmişti. Bu karar da ülkenin artan jeopolitik risklerle karşı karşıya olduğunu gösterir nitelikteydi. Son kararla birlikte İsrail ekonomisinin önümüzdeki dönemde nasıl etkileneceği merak konusu.

İlgili Yazılar