Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsveç’te Eurovision Şarkı Yarışması Öncesi Filistin’e Destek Eylemi Olaylı Bitti

İsveç’te Eurovision Şarkı Yarışması Öncesi Filistin’e Destek Eylemi Olaylı Bitti

haber haber -
36 0

Greta Thunberg Gözaltına Alındı, Eylemci ve Polis Arasında Arbede

İsveç’in Malmö kentinde düzenlenen Eurovision şarkı yarışması öncesinde Filistin’e destek eylemi olaylı bir şekilde sonuçlandı. İklim aktivisti Greta Thunberg de dahil olmak üzere on binlerce barışçıl eylemciyi polis dağıttı. Thunberg gözaltına alınırken, eylemciler ile polis arasında arbede yaşandı.

Filistin Destekçilerine Polis Müdahale Etti, 10 Kişi Gözaltına Alındı

İsveç’te düzenlenen 2024 Eurovision Şarkı Yarışması’nın finalinin yapıldığı Malmö Arena önünde toplanan Filistin destekçilerinin eylemine polis müdahale etti. Olay esnasında polis, 10 kişiyi gözaltına alırken birçok kişiyi de olay yerinden uzaklaştırdı. Thunberg, gözaltına alınmayı reddederek 10 kişiyle birlikte oturma eylemine başladı.

Filistin Destekçileri Polisi Protesto Etmeye Başladı

Olay yerinin çevresinde toplanan yaklaşık 300 Filistin destekçisi polisi protesto etmeye başladı. Eurovision Şarkı Yarışması’nın büyük finali, EBU ve İsveç devlet televizyonu SVT’nin organizasyonu ile düzenlendi. İsrail’in katılımı nedeniyle protesto ve eleştirilerin odağındaki yarışmanın düzenlendiği Malmö kenti, Filistin’e destek gösterilerine sahne oluyor.

İlgili Yazılar