Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ticaret Bakanı Bolat: ABD ile İşbirliği Çok Değerli

Ticaret Bakanı Bolat: ABD ile İşbirliği Çok Değerli

haber haber -
44 0

Türkiye-ABD İlişkileri Önem Arz Ediyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ABD ile olan 70 yıllık müttefikliği vurgulayarak, ikili ilişkilerin her alanda ilerletilmesi gerektiğini belirtti.

Yatırımların Artması İçin İşbirliği Şart

Bakan Bolat, küresel doğrudan yatırımların azalmasına rağmen ABD ve Türkiye’nin daha yakın işbirliği yaparak zorlukları aşması gerektiğini ifade etti.

Ekonomik Hedefler ve Ticaret Anlaşmaları

Ticaret ve Yatırım Çerçeve Anlaşması (TIFA) kapsamında iki ülkenin iş dünyasının önemli konuları ele aldığına dikkat çeken Bolat, Türkiye’nin yatırımlar için cazibe merkezi olma hedefine odaklanacaklarını belirtti.

Türkiye’nin Güçlü Üretim Altyapısı

Bakan Bolat, Türkiye’nin güçlü üretim altyapısının ABD’li yatırımcılar için cazip olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin üretimine katkı sağlayan Amerikan firmalarının sayısının arttığını memnuniyetle gözlemlediklerini söyledi.

Çelik ve Alüminyum İhracatındaki Sorunlar

Son olarak, Türkiye’den ABD’ye çelik ve alüminyum ihracatına ilişkin koruyucu önlemlerin iki ülkenin ekonomik ve ticari ilişkilerini olumsuz etkilediği konusunda farkındalık oluşturulması gerektiğini belirten Bolat, bu tür sorunların aşılması için çaba harcanması gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar