Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Iowa Cornell Üniversitesi Akademisyenleri Çin’de Saldırıya Uğradı

Iowa Cornell Üniversitesi Akademisyenleri Çin’de Saldırıya Uğradı

haber haber -
13 0

ABD’li Akademisyenler Bıçaklı Saldırıya Maruz Kaldı

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Iowa Cornell Üniversitesi akademisyenlerinden dört kişi Çin’in Jilin eyaletinde bulunan parkta saldırıya uğradı.

Olayın Detayları

Iowa Temsilcisi Adam Zabner, yaşanan olayı “vahim bir olay” olarak nitelendirirken, saldırıda yaralanan dört kişiden birinin kardeşi David olduğunu belirtti. Grup, yerel bir tapınağı ziyaret ederken bıçaklı bir saldırganın hedefi oldu.

Adam Zabner, kardeşinin Beishan Park’ta kolundan bıçaklandığını ve şu anda hastanede tedavi altında olduğunu, durumunun iyi olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanlığı Konuyla İlgili Açıklama Yaptı

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Jilin’de yaşanan bıçaklama olayından haberdar olduklarını ancak detaylı bilgi paylaşamayacaklarını belirtti.

Çinli Yetkililerden Henüz Açıklama Yapılmadı

Cornell Üniversitesi‘nden yapılan açıklamada, dört akademisyenin Çin’deki bir üniversite ile işbirliği kapsamında ders verdiği belirtildi. Park ziyareti sırasında Beihua Üniversitesi’nden bir öğretim üyesinin de grupla birlikte olduğu bilgisi paylaşıldı.

Çinli yetkililer henüz olaya dair resmi bir açıklama yapmazken, olaya ait görüntüler sosyal medyada hızla yayılmaya başladı. Paylaşılan videolarda en az üç kişinin kanlar içinde yerde yattığı görüntülendi.

İlgili Yazılar