Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. Avrupa Ülkeleri Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamalarını Sertleştiriyor

Avrupa Ülkeleri Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamalarını Sertleştiriyor

haber haber -
24 0

Avrupa Ülkeleri Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamalarını Sertleştiriyor

Avrupa ülkeleri, Türk vatandaşlarına karşı vize duvarlarını iyice kalınlaştırdı. Beyaz Rusya, Rusya, Hindistan, Fas, Çin gibi ülkelerden vize başvurularının onaylanma oranları Türkiye’den yapılan başvuruları geride bıraktı. Avrupa Komisyonu’nun resmi rakamlarına göre, bir tek İranlıların vize ret oranı, Türk vatandaşlarından fazla.

En Çok Ret İran’a

AB ülkelerine, 2023 yılında yapılan 1 milyon 55 bin 885 vize başvurusundan yaklaşık yüzde 16’dan fazlası reddedildi. Yani yaklaşık 200 bin Türk’e AB vizesi verilmedi. Ret oranı 2022’de yüzde 25.1 ve 2023’te yüzde 30 olan İran vatandaşları, bu alanda bizden kötü durumda. Türkler, bu sıralamayla Avrupa’ya vize başvurusu en çok reddedilen ikinci ülke oldu.

Almanya: 7 Ay Sürebilir

Almanya, vize randevularının 7 ayı bulabileceğini açıkladı. Randevudan sonra işlemler yine bir kaç ayı bulduğunda, vize başvurularının sonuçlanması bir yıla kadar uzayabiliyor. Çok ender durumlarda, bir ay ya da bir kaç ay içerisinde vize alınırken en büyük mağduriyet aile birleşimlerinde ya da iş dünyasının ziyaretlerinde yaşanıyor.

İlgili Yazılar