Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İş Dünyası
  4. »
  5. İsrail Savaş Uçakları Gazze’yi Vurdu

İsrail Savaş Uçakları Gazze’yi Vurdu

haber haber -
13 0

İsrail Savaş Uçakları Gazze’yi Bombaladı

Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre, İsrail savaş uçakları, Gazze şehrinin doğusundaki Derac, Tuffah ve Eski Şehir gibi çok sayıda bölgeyi yoğun şekilde bombaladı. Şiddetli patlama sesleri Gazze kentini sarsarken, patlamanın etkileri Gazze Şeridi’nin kuzey ve orta kesimlerinde de hissedildi.

Onlarca Filistinli Hayatını Kaybetti

Gazze Sivil Savunma Müdürlüğü, İsrail’in Gazze kentinin doğusundaki bölgelere düzenlediği saldırılarda onlarca Filistinlinin hayatını kaybettiğini duyurdu. İsrail ordusu, saldırılar öncesinde bölge halkına Gazze’nin doğusundaki Tuffah, Derac ve Eski Şehir mahallelerini terk etmeleri ve batıdaki sığınma merkezlerine gitmeleri talimatını vermişti.

Çatışmalarda Siviller Zarar Görüyor

İsrail güçleri, Gazze’deki Şucaiye Mahallesi’nde karadan saldırılar başlattığını duyurdu. Sivillerin hayatından endişe duyduğunu belirten İsrail ordusu, çatışmalarda hayatını kaybeden ve yaralananların çoğunu sivillerin oluşturduğunu ifade etti.

Hastane Tahliyeleri

El-Ehli Baptist Hastanesi yetkilileri, İsrail’in açıklamalarının ardından Gazze’deki hasta ve yaralıları kuzeydeki başka hastanelere tahliye etmek zorunda kaldı.

İlgili Yazılar