Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İngiltere Mali Bakanı Harcamaları İnceleyecek

İngiltere Mali Bakanı Harcamaları İnceleyecek

haber haber -
11 0

Rachel Reeves, İngiltere’nin Ekonomik Durumunu Değerlendirecek

İngiltere Mali Bakanı Rachel Reeves, İşçi Partisi hükümetinin göreve gelmesinin ardından ülkenin ekonomik durumunu incelemek üzere Hazine’ye talimat verdi. Reeves, İngiltere’nin ikinci dünya savaşından bu yana en zorlu koşulları devraldığını belirterek, Muhafazakâr hükümet dönemindeki harcamaları değerlendirecek.

Öncelikler: Büyüme, Konut İnşası ve Temiz Enerji

Büyümeye öncelik verme, konut inşası ve temiz enerji alanlarındaki engelleri kaldırma sözü veren Reeves, hükümetin ekonomik sorunları çözmek için kararlı olduğunu vurguladı. İngiltere’nin 14 yıllık kaos ve ekonomik sorumsuzluğun mirasıyla mücadele ettiğini belirten Reeves, Hazine yetkililerinden harcama mirasının durumunu detaylı bir şekilde incelemelerini istedi.

Gelecek Hedefler: 1,5 Milyon Yeni Konut ve Daha Fazla İnşaat

İşçi Partisi’nin yeni Bakanı Reeves, önümüzdeki beş yıl içinde 1,5 milyon yeni konut inşa etme hedefini yineledi. Ayrıca, İngiltere’deki büyük şehirlerin çevresindeki yeşil alanların sınırlarını gözden geçirerek daha fazla inşaat alanı oluşturulmasına izin verileceğini açıkladı. Reeves, hükümetin ekonomik dengesizlikleri gidermek ve ülkenin büyümesine destek olmak için kararlı olduğunu belirtti.

İlgili Yazılar