Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ÇAYKUR, Dekar Başına 50 Kilogram Kontenjan Uygulayacak

ÇAYKUR, Dekar Başına 50 Kilogram Kontenjan Uygulayacak

haber haber -
16 0

ÇAYKUR’dan Alınan Karar

ÇAYKUR, günlük yaş çay alımlarının kurum kapasitesinin üzerine çıkması sebebiyle yarından itibaren dekarda 50 kilogram kontenjan uygulanacağını duyurdu.

Açıklamada Vurgu Yapıldı

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ikinci sürgün alımlarının 26 Haziran’da başladığı hatırlatıldı. Alımların devam ettiği belirtilen açıklamada, “Günlük yaş çay alım miktarımız kurum kapasitesinin üzerinde seyretmektedir. Bu nedenle alımlarımız dekar başına 50 kilogram üzerinden yapılacak olup, kısa bir süre sonra tekrar serbest alımlara devam edilecektir. Çay alım sürecinde hiçbir üreticimizin mağdur olmasına izin vermeyeceğimizin ve yine hiçbir üreticimizin ekonomik anlamda zarar görmesine müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.” ifadelerine yer verildi.

Üreticilerin Dikkate Alması Gerekenler

Hiçbir üreticinin belirlenen referans fiyatın altında çay satmasının istenmediği değerlendirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Çay hasadının üretim imkanları sebebiyle birkaç gün içinde bitirilemeyeceğini ve yaş çayın en sağlıklı bekleyeceği yerin bahçe olduğunu bilen üreticilerimizin, acele etmedikleri takdirde maddi ve manevi tüm hak ve hukuklarını rahatlıkla koruyabileceğimizi bilmelerini isteriz. ÇAYKUR, üreticimizin her zaman yanındadır. Üreticilerimizin bütün çaylarını rahatlıkla alabileceğimizi taahhüt ediyoruz.”

İlgili Yazılar