A Corner in the World X bomontiada ALT’ta Bu Hafta

A Corner in the World X bomontiada ALT bu hafta da ev sahipliği yapacağı performanslar, müzik programları, film gösterimleri ve lounge buluşmaları ile sanatseverlerle bir araya geliyor.

Misafir sanatçı programı ALT + kapsamında Onur Karaoğlu’nun tasarladığı ve yönettiği Işık Teorisi 24 Şubat Cumartesi günü saat 15.00 ve 20.30’da seyircilerle bir araya geliyor. Işık Teorisi, hayatlar zorunlu yolculuklarla şekillenirken, zamanla kaybolup gideceğini düşünülen izlerin, ortak geleceğe nasıl bir anlam katacağını Anna, Feraye ve Kaan isimli üç karakterin üzerinden hayal ediyor.


buca escort
Yeni Metin Yeni Tiyatro kapsamında Romanya’dan Peca Stefan İstanbul’a geliyor. Ferdi Çetin tarafından Türkçeye çevrilen Peca Stefan’ın “Yakınlaşmanın İmkansızlığı” isimli oyunu, Melis Tezkan & Okan Urun’un sahnelemesiyle okuma tiyatrosu olarak GalataPerform ve Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi işbirliğiyle 25 Şubat Pazar günü 14.00’de A Corner in the World X bomontiada ALT’ın ev sahipliğinde seyirciyle buluşacak.

İçinden caz geçen filmler serisi ile müzik odaklı sinema filmlerini izleyicilerle buluşturan Garanti Caz Yeşili’nin ilk konuğu Whiplash, 25 Şubat Pazar günü saat 17.30’da bomontiada ALT’ta. Film, yetenekli genç bir davulcu olan Andrew Neyman müzik okuluna kaydolmasını ve bütün öğrencilerin korktuğu caz öğretmeni Terrence Fletcher ile çalışmaya başlamasını konu ediyor.

MIAM Sunar, Müzik = Dünya ile farklı bireylerin ve farklı toplumların ürünü olan müzik “dünya”larını 1 Mart Perşembe günü 18.00’da bomontiada ALT’ta anlatıyor. Mirko Ettore D’Agostino, SooKyung Park, Will Sumits ve Eren Arın’ın İtalyan, Kore, Afgan ve Türk müziği ile ilgili güncel araştırmalarını sunacağı etkinlik Berkant Gençkal da Noktürnleri incelediği sunumundan sonra obua ve çello için bestelediği “Nocturne”ünün ilk seslendirişini ile devam edecek.

Köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini ailenin en küçük kızı gözünden dinlediğimiz Dirmit, 2 Mart Cuma günü 20.30’da bomontiada ALT’a konuk oluyor.

bomontiada ALT Programı

TARİH

SAAT

ETKİNLİK

24 Şubat Cumartesi

15.00

Performans: Onur Karaoğlu, Işık Teorisi

24 Şubat Cumartesi

20.30

Performans: Onur Karaoğlu, Işık Teorisi

25 Şubat Pazar

14.00

Lounge Buluşmaları: Yeni Metinler ve Diğer Şeyler #2

25 Şubat Pazar

17.30

Film Gösterimi: Garanti Caz Yeşili, Whiplash

1 Mart Perşembe

18.00

Music Sessions: MIAM Sunar/ Müzik = Dünya

2 Mart Cuma

20.30

Performance: Dirmit

bomontiada ALT Hakkında

İlk yılında Türkiye ve dünyadan sanatçıların katıldığı sergileriyle tanınan bomontiada ALT, değişen yüzüyle genç yaratıcıların buluşabilecekleri, deneyimlerini paylaşabilecekleri ve diyalog geliştirebilecekleri bir platforma dönüşüyor. bomontiada ALT, yeni dönemde A Corner in the World’ün yön verdiği programıyla performans sanatları ve görsel sanatlar, ses ve malzemelere başvuran pratikler arasında köprüler kuran yenilikçi işlere alan açacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı