Anlatımlı Örgü Patik Yapılışı

Patik için yün karışımı olan ipleri tercih edebilirsiniz. Tığ olarak 3 mm ve diğer kısımlarını örmek için 2.1 mm tığ kullanacağız. Süslemek için 5 cm kadar kurdele yeterli olacaktır. İsteyenler boncuk ya da farklı aksesuarlarda kullanabilirler.

Yeni Model Anlatımlı Örgü Patik Nasıl Yapılır?

1. sıra: 40 zincir çekerek örgümüze başlıyoruz.
2. sıra:2. zincirden itibaren 19 sık iğne yapıp, 2 tane tekli tırabzan yapıyoruz. Sonra 17 ikili tırabzan escort bayan izmir yapıp, aynı yere 5 tırabzan daha yapıyoruz. Zincirin diğer tarafından devam ederek, sıra ile 17 tırabzan ve 2 tekli tırabzan yapıp, sıra sonuna kadar yani 19 sık iğne yapıyoruz.
3. sıra: 1 zincir çekip, 2 sık iğne üzerine iki kez sık iğne yapıyoruz. Sonra önceki turda ördüğümüz tekli tırabzanların üzerine gelene kadar her ilmeğe bir kez sık iğne yapıyoruz. Tekli tırabzanların tekli tırabzan yapıp, dönüş kısmına gelene kadar 17 ikili tırabzan yapıyoruz. Dönüş kısmında sırası ile 5 tırabzan üzerine iki kez batarak tırabzan, yine 17 tırabzan, 2 tekli tırabzan ve son iki ilmeğe kadar sık iğne ve son iki ilmeğin her birine iki sık iğne yaparak sırayı tamamlıyoruz.
4 ve 6. sıralar: Diğer turdaki gibi dönüş kısımlarından artırarak sık iğne örüyoruz.
7. sıra: Bir sıra aynı şekilde örüp, tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde örmeye devam ederek tabanların çift katlı olması için 3 adet daha örüyoruz.

Şimdi diğer rengimize geçip üst kısmı örmeye başlıyoruz. İki tabanı alt alta getirerek sık iğne ile birleştirip 7 sıra boyunca her bir ilmeğin üzerine bir kez batarak sık iğne örüyoruz. Eksiltmelere başlayıp ayak parmak hizasına kadar sık iğne örüyoruz. Yine 5 eksiltme yapıp 5 kez iki ilmeği beraber örüyoruz. Her ilmeğe sık iğne örüp eksiltmeleri tamamladıktan sonra son bir sıra daha sık iğne dolanıp bitiriyoruz.

Kaynak : Örgü Modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı