Araç İçi Multimedya Sistemi Nedir?


Yeni model araçlarda özel olarak sunulan araç içi multimedya sistemleri, sonradan da araca eklenebilen özel bir takım cihaz ve sistemlerden meydana gelmektedir. Bu cihaz ve sistemler arasında sırasıyla;

  • Radyo,
  • Araç ses sistemleri,
  • Rehber ve navigasyon,
  • Ses çalar sistemleri

Belirtilen sistemler araç içi konfor ve rahatlığı önemli ölçüde artırmakta, araca şıklık katmaktadır. Teknoloji ile kurulan yakın temas sayesinde gönül rahatlığı ile son yenilikler hayatınıza tatbik edilebilmektedir. Son gelişmeler doğrultusunda aracınıza son sistem eklemesi yapılabileceği gibi, mevcut sistemin yenilenmesi maksadıyla değişiklik de uygulanmaktadır.

Son model sistemleri takip ederek aracınıza ve kendinize bir iyilik yapabilir, ulaşımın rahatlığına kolaylıkla varabilirsiniz.

Araç İçi Multimedya Sistemi Kurulumu

Ülkemizde ve dünya genelinde yaşanan teknolojik değişiklikler sayesinde, araçlar üzerinde de teknolojiye ayak uydurma çabası dikkat çekmektedir. Araç İçi Multimedya sistemler araçlar için uygulanan modernize sistemlerden bir tanesidir. Bu sistemler sayesinde araçlara sırasıyla, OEM görüntü sistemleri, android navigasyon veya OEM multimedya sistemleri monte edilmektedir.

Yapılan monte işleminin ardından, ulaşım kalitesi artarken bir diğer taraftan da araç içinden dış dünya ile kurulan etkileşimin kalitesi de önemli oranda artmaktadır. Araç İçi Multimedya sistemleri tedarikinin yapıldığı iş yerleri ve yetkili servislerce ilgili aparatın doğru şekilde montesi sağlanabilmektedir. Bununla birlikte kimi araç sahipleri kendileri de monte işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Araç içi multimedya aparatlarının gerekli kalite düzeyine sahip olması bir başka gerekli nitelik olarak öne çıkmaktadır. Nitekim aracın elektronik ve mekanik aksamı ile kurulacak uyum son derece önemli olacaktır.

Android İşletim Sistemli Araç İçi Multimedya Sistemleri

Klasik android tablet gibi çalışmakta olan Araç İçi Multimedya sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemde android navigasyon eklentisi ile seyahatlerinizin daha kontrollü ve isabetli şekilde gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. Windows CE standartlarına sahip olan OEM görüntü sistemleri sayesinde araç içinde takılma, donma olmadan sistemi gönül rahatlığı ile kullanımınız mümkün hale gelmektedir.

Android İşletim sistemli Araç İçi Multimedya sistemleri çevrimiçi modla sürekli olarak güncelleme desteği sağlamaktadır. Böylece OEM multimedya sistemlerini son gelişmelerle birlikte kullanmak da mümkün hale gelmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı