Başbakan Recep Tayip Erdoğanla-İnce’nin Görşme Tarihi

Cumhurbaşkanı adayları Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Selahattin Demirtaş’la görüşen Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep etmişti.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da bugün İnce’nin randevu talebine ilişkin, “Önümüzdeki birkaç gün içinde bu olabilir. Cumhurbaşkanımız siyasi nezakete son derece ehemmiyet veren bir liderdir. Bu nezaket çerçevesinde elbette Sayın İnce’yi kabul edecektir” demişti.

Muharrem İnce, Edirne’de yaptığı açıklamada “Az önce cevap geldi, Sayın Erdoğan bu akşam saat 21:00’de kabul edeceklermiş, şimdi de ona gidip başarılar dileyeceğim” dedi.

 

Muharrem İnce’nin Edirne’de yaptığı konuşması özetle şöyle: “Biz Hakkâri’deki Edirne’deki vatandaşımın değil, Prizren’deki cemil ağabeyin, Kırcaali’deki Emine teyzenin, Gümülcine’deki Ahmet amcanın da vicdanı olacağız. Soruyor devamlı, CHP’nin diyor genel başkan adayı kim? Ekonomi diyor biliyor mu? E biliyor. İlhan Kesici ekonomi biliyorsa siz tamam deyin. Başka ne olacaktı? Başarı hikayesi olacaktı. Yılmaz Büyükerşen, Türkiye’de başlı başına bir başarı hikayesidir. Başka ne olacaktı? Partizanlık olmayacaktı ve namuslu olacaktı. Ve namuslu bir adam Abdüllatif Şener o da burada. Bir şey daha olacaktı, tuttuğunu koparan bir halk adamı olacaktı. O da burada.

 

‘BAŞARILAR DİLEYECEĞİM’

Edirne er meydanı. Er meydanında palavra yok, hile yok. Er meydanında pehlivanın birinin kolunu bağlamak yok. Siyaset de er meydanı. TV’leri, uçakları, örtülü ödeneği eline al. Sonra çıkın karşıma… Ben öyle yapmadım, sayın Temel Karamollaoğlu’na, makamına gittim. Başarılar diledim. Sayın Akşener’e gittim, başarılar diledim. Az önce Selahattin Demirtaş’a gittim başarılar diledim. Az önce cevap geldi, sayın Erdoğan bu akşam saat 21:00’de kabul edeceklermiş, şimdi de ona gidip başarılar dileyeceğim.

‘ÜNİVERSİTELERİ BÖLDÜRTMEYECEĞİM’

Sen ben yok, ayrı gayrı yok. Kanallar köprüler yollar iyi şeylerdir. Bundan 40 sene 50 sene önce birinci köprüyü Demirel, ikinci köprüyü Özal yaptı, üçüncüyü Erdoğan yaptı, dördüncü köprüyü de İnce gelir yapar. Bunlar kolay iş. Benim en büyük projem, en çılgın projem huzur içinde yaşamak, beraber yaşamak. Derdimiz milleti bir arada tutmak. Camileri böldüler, şu tarikatın camisi bu tarikatın camisi. Okulları böldüler. Medyayı böldüler. Şehitleri böldüler. Kıbrıs şehitleri ayrı 15 Temmuz şehitleri ayrı. Cudi’de şehit olursan başka para, 15 Temmuz’da şehit olursan başka para. En son şimdi üniversiteleri bölüyorlar. Ama o üniversiteleri onlara böldürmeyeceğim.

’80 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM’

Türkiye birbirine düşerse, içeride kavga ederse, Türkiye bölünürse insanların yürekleri soğursa, bu sefer karşıdan size laf gelir. Fransız çıkmış, kutsal kitabımıza dil uzatıyor. Senin haddine mi? Sen kimsin? Ama şuna emin olun 24 Haziran akşamı Muharrem İnce cumhurbaşkanı, önce içerde birlik dirlik, sonra Fransa Putin, hepinizle sonra görüşeceğiz. Tek olan şeyler değerlidir. Tek olan şeyler bir kesimin olamaz, hepimizindir. AK Partililerin Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partililerin cumhurbaşkanı olmaz. Cumhurbaşkanı tektir. Vatan tektir, CHP’lilerin vatanı, MHP’lilerin vatanı ayrı olur mu? Olmaz. Cumhurbaşkanı da tektir, hepimizindir. Sayın Genel Başkan benim adaylığımı açıkladığımda parti rozetini çıkardım, Türk bayrağı taktım. Çünkü 80 milyonun cumhurbaşkanı olacağım.

Kim olacak biliyor musunuz? Bu gariban olacak. Dün diyor ki, sayın Erdoğan ‘gariban aday’ diyor. Şöyle düşündüm, ben 3 Kasım 2002’de milletvekili oldu. Sayın Erdoğan Mart 2003’de oldu. Benden 5 ay kıdemsiz. Milletvekili ile başbakanın maaşı arasında fazla fark yok. Ben gariban oldum da sen nasıl zengin oldun aynı maaşla? Ülkede ülkeyi yöneten zengin oluyor, öğretmen gariban oluyorsa, çiftçi gariban oluyorsa, emekli gariban oluyorsa burada bir sıkıntı var. Ülkeyi yöneten zenginleşiyor, o ülkede yaşayanlar garibanlaşıyorsa orada bir sıkıntı var. Bu ülkeyi yönetirken zenginleşmeyen, hep gariban kalan bir cumhurbaşkanı lazım.

Yalovalı kamyoncu Şerif’in oğlu olarak size sözüm bir tane, siz zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim. Siz ne kadar zenginleşirseniz ben o kadar zenginleşeceğim. Sizinle beraber zenginleşeceğiz. Dolar durdurulamıyor. Diyor ki sayın aday, cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘tek dertleri beni indirmek istiyorlar’ Vallahi değil, benim seninle derdim yok. Benim derdim Türkiye.

Ne diyordun? “Dünya 5’ten büyüktür” diyordun, doğru söylüyorsun, arkandayım. Ama Türkiye de senden büyüktür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı