BITCOIN OPERASYONU

Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapan bir otomobilde, kripto para üretiminde kullanılan 6 cihaz bulundu.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, sınır kapısından geçerek yurda gelen bir aracı durdurdu.

Araçta yapılan detaylı aramada, arka koltukta kripto para yapımında kullanılan 6 makine ile bu makineye ait güç kaynağı ele geçirildi.

Olayla ilgili sürücü Gürcistan uyruklu T.T. ile araçta bulunan Azerbaycan vatandaşı D.P. hakkında soruşturma başlatılırken, cihazlara el konuldu.

BITCOIN YATIRIMCISINI TEDİRGİN EDEN SON HABER FRANSA’DAN

Farklı ülkelerdeki düzenleme haberleri ile dalgalanma yaşayan Bitcoin bugün de Fransa’dan gelen haberle düşüş ivmesine girdi. Düzenleyici kurum The Autorite des Marches Financiers, yaptığı açıklamada kripto paraya dayalı türevlerin alınıp satıldığı online platformların, Avrupa Birliği’nin MiFID düzenlemelerini karşılamadığını söyledi.

Kurum sektördeki genel bir standart olarak da bu ürünlerin elektronik ortamda reklamının yasaklanması gerektiğini ifade etti. Fransa’dan gelen bu haber kripto paralarla ilgili Avrupa cephesinde yeni bir hamle olarak değerlendirildi.


izmir escort
BITCOIN NE KADAR?

Fransa’dan gelen bu haber Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde de baskı yarattı. Sabaha kazançla başlayan Bitcoin sonrasında kazançlarını geri verdi. Kripto para TSİ 14:25 itibariyle yüzde 0,3 kayıpla 10 bin 254 dolar olarak değer buldu. Litecoin 204, Ethereum 821, Ripple ise 0,93 dolardan işlem gördü.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı