DUVAR KAĞIDI ÇEŞİTLERİ VE ÖZELLİKLERİ

 

 

Vinil duvar kağıdı:
Özelliği yoğun silinebilir yoğun sürtünmeye ve darbelere karşı dayanıklıdır. Yüzey dokusu vilil arka zemini kağıttır uygulamasında tüm mekanlarda ve banyo duvar kağıdı mutfak duvar kağıdı kullanılır. Islak zeminli tüm duvarlar için uygulanabilir. Islak zeminli mekanlar oto yıkama için duvar kağıdı uygulanabilir.

oteller için ve mina girişi apartman girişi için kağıt modellerimizi öneriyoruz vinil silimi çok kolaydır leke tutmaz yüzeyi kolay silinebilir tüm yağ ve leke silimlerde kolaylıkla temizlenebilir.ortam ışığına ve gün ışığına dayanıklıdır. Uygulaması kolay 2 ek birleşim yerlerini mutlaka sıfıra sıfır getirilmeli üst üste gelmeyecek şekilde uygulanır uygulama sonrası duvar kağıdı yapıştırıcısı bulaşmalarını mutlaka ılık suyla temizleyiniz yapıştırıcı kalıtıları temizlenmediyi taktirde kaplama yüzey dokusunda leke ve tutkal izleri kalıntıları kalır kötü görüntüler sağlar. Vinil temizliği singer ile Log deterjanı kullanılarak silinebilir.

Vinil duvar kağıdı sökümü teknikleri öncelikle yüzey sel olarak doğrudan vinil kısmı sökülür ve sonrasında kalan 2 ci bir kağıt tabakası suyla ıstatarak 15 dakika yumuşaması sonrası spatula ile doğrudan sökülebilir. Söküm esnasında kuru kuruya sökmeyi denemeyiniz ve ıslatmadan zorlamayınız duvar boya zeminine zarar verebilirsiniz ıslatmadan söküm önermiyoruz.

Önerimiz uygulama esnasında oda veya işyeri tüm mekanlarda mutlaka dikkat edilmesi gerekenlerden biride oda camlarının kapalı olmasına dikkat ediniz açık kalmamalı yoksa hava alır ceyran yapar tüm duvar kağıtları döşemesi kabarır düzgün işçilik olmaz.

vinil ürünlerin kullanım ömrü ortalama kullanıma göre değişir 15 yıl ile 20 yıldır.

Yüzeyi kağıt dokulu duvar kağıdı:

Normal silinebilir kağıt dokulu seçenekler normal silinebilir ıslak zeminler harici kullanılabilir duvar zemini saten olmayacak ve düz duvarlar için kolaylıkla uygulanabilir.

ek birleşim yerleri düzgün ve yıpratmadan uygulanmalı kağıt ürünlerde uygulama esnasında ince desenli duvar kağıtları modellerinde elinizde uygulama esnasında kolaylıkla yırtılabilir önerimiz kağıt yapıştırıcısını sürdükten sonra fazla bekletmeden 5 dakika sonra uygulaması yapılır bir tafsiyemizde kalın kıramajlı ve dokulu kaliteli kabartmalı duvar kağıdı kullanılmasını öneriyoruz.

duvar kağıtları nın uygulama esnasında kabarcıklar oluşa bilir uygulama sonrası kesinlikle müdahale edilemez ve etmeyiniz pencere camları kapatınız ve kabarcıklar 3 gün ile 10 gün aralığında kendiliğinde inecek ve yok olacaktır önerimiz oda sıcaklığı normal olmalıdır sağok havalarda duvar kağıdı döşemesi kesinlikle tafsiye etmiyoruz.

sökümündede aynıdır suyla fırça yardımıyla ıslatarak yumuşamasını sağlayınız. ve doğrudan sökebilirsiniz.yüzeyi boyanamaz.ve 2 ci bir uygulama yapılamaz.

Non woven tabanlı duvar kağıdı:

Ugulamaları Non woven tabanlı ürün arka tabaka ve yüzeyi kaliteli kağıt dokularından üretilmiştir dayanıklı ve kolay yırtılmaz kolay silinebilir tüm ıslak ve kuru zeminlerde uygulanabilir.

Duvar uygulamasında duvar kağıdı yapıştırıcısını duvara uygulama yaparak da uygulanır yapıştırıcısının doğrudan duvar yüzeyine uygulama yaparak da döşenebilir.

Non woven tabanlı kaplamanın bir özelliğide kolay yıpranmaz ve eskime yapmaz ithal duvar kağıdı ürünlerinde zemin dokusunun kalitesinden dolayı uygulaması kolaydır ek işlemeleri birleşimleri sıfıra o getirilir. bir özelliğide eskidiyinde duvar kağıdı sökümü kolaylığı sağlar duvar zemini boyasınada zarar vermez.

Aynı zamanda silimi de kolaydır leke tutmaz. Üzeri boyanabilir tekrar duvar kağıdı döşeme yapılamaz.


Boyanabilir duvar kağıtları:

Özelliği boyanabilir zemini kaliteli Non woven tabanlı olup yüzey dokusu kabartmalı olduğundan duvar hatalarını kapatır 12 kat subaslı boyasıyla boya atılabilir uygulaması kolaydır yapıştırıcıyı doğrudan duvara uygulama yaparak döşemesini yapabilirsiniz.

Tüm mekanlarda kullanılır duvar ve tavan döşemelerinde uygundur boyanabilir modellerde ithal duvar kağıtları seçeneklerde ve yerli boyanabilir duvar kağıtları üretilmektedir son zamanda Türkiye de üretilen boyanabilir ürünler kaliteli ve zengin model çeşitleriylede uygun fiyatlarla satışını yapmaktayız.

Boyanabilir tavan için çok kullanılmaktadır dalgalı hatalı duvarların gizlenmesinde yardımcı olur uygulaması ekonomik tir kolay uygulanır kısa zamanda uygulama işlemi bitirir.

Boyanabilir alçıpanlı yüzeylerde de tercih edilir alçıpan ek yerlerinin esnemesiyle hatalarının gösterdiyinden boyanabilir duvar kağıdı tercih edilmektedir.uzun ömürlü olup üzeri boya tuttuğundan ömrü 20 yıldan fazladır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı