Edirne’de Beklenen Kar Yağışı Başladı

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisine giren Tekirdağ ve Edirne’de kar yağışı başladı. Peki İstanbul’a kar ne zaman yağacak? Uzmanlar, hafta sonu için Batı Trakya ve İstanbul’da karla karışık yağmur ve bazı kesimlerde kar yağışının olabileceği konusunda vatandaşları art arda uyarmıştı.
Edirne’nin Keşan ilçesinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, özellikle Keşan-Gelibolu Karayolu Korudağ mevkiinde etkili oldu.

Hava sıcaklığının 1 dereceye kadar düştüğü Keşan ilçe merkezinde, akşam saatlerinde kar yağışı başladı. Kardan korunmak isteyen bazı vatandaşlar dışarıya şemsiyeyle çıktı. Kar yağışı özellikle Keşan-Gelibolu Karayolu Korudağ mevkiinde etkili oldu. Kara hazırlıksız yakalanan sürücüler, araçlarıyla rampa çıkmakta güçlük çekti. Hurdacı firmalar topladıkları hurdaları taşıyamaz oldu. Keşan Bölge Trafik ve Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri olası kazalara karşı edirne hurdacı denetimlerini artırdı. Keşan ve Gelibolu Karayolları ekiplerinin yolların trafiğe kapanmaması için kar küreme araçlarıyla önlem aldığı ve tuzlama çalışması yaptığı bildirildi.

TEKİRDAĞ’DA KAR YAĞIŞI

Tekirdağ’da akşam saatlerinde başlayan ve şehir merkezinde etkisini artıran kar yağışı, Hayrabolu ve Malkara ilçelerinin yüksek kesimlerinde de etkili oluyor.

AA’nın haberine göre Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, yolların kapanma olasılığına karşı hazır bekletilirken, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücüleri ve tekirdağ hurdacı şirketleri uyarıyor. Hava sıcaklığının beş derece ölçüldüğü kentte kar yağışının yarına kadar etkili olması bekleniyor.

UZMANLAR UYARDI

İstanbul ve Batı Trakya bölgesi bir kaç gündür Balkanlar’dan gelen soğuk havanın etkisi altına girdi. AKOM’dan gelen uyarıya göre Cumartesi ve Pazar günü İstanbul ve kentin batısında kalan bölgelerin yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Sıcaklık ise düşmeye devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı