Sağlık

Erken Boşalma Nedir?

Erkeklerin cinsel ilişki sırasında korkulu rüyası yaşamak istemediği olaylardan en önemlisi erken boşalmadır. Bunu yaşayan erkekler hem karşı cinsi tatmin edemediği gibi, bir yandan da kendini cinsel anlamda yetersiz hissetmesine sebep olur. Bu durumda psikolojik rahatsızlığa sebep verir. Hatta tedavi olunmazsa ailesel olarak ciddi sorunları da beraberinde getirebilir. Tedavi konusunda öncelikle erken boşalma nedir? hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

 Erken Boşalma Ve Belirtileri

 Erken boşalma, ilişkiye daha girmeden yani penisin vajinaya girmeden ya da girdikten hemen sonra istemsiz boşalmanın gerçekleşmesi sonucudur. Erkeklerde sıkça rastlanır bir durumdur. Ancak tedavisi mümkündür. Yani endişe etmeye gerek yoktur. Erkekler de erken boşalmayı önlemek için en etkili yöntemler arasın da olan vega 100 mg hapı memnuniyet oranı gayet yüksek bir eczane tavsiye ürünüdür.

 Her hastalıkta olduğu gibi erken boşalmanın da belirtileri vardır. Bu belirtiler hakkında bilgi sahibi olursak sonuca daha çabuk gidilebilir. Belirtileri iyi teşhis edebilirsek erken boşalma nedir? konusunda daha sağlıklı ilerleyebilir.

Çoğu ilişkide cinsel birleşme gerçekleşmesinden 1 dakika sonra boşalma

Boşalmanın önüne geçememe yani boşalmayı geciktirmeyi sağlayamaması

Her hangi bir haz verici sebeple karşılaşıldığında hemen boşalma

Bu yaşananların sonucunda stres ve kaygı hissinden dolayı cinsel ilişkiden kaçınmaErken Boşalma Sebepleri

 Erken boşalmanın biyolojik ve fizyolojik olmak üzere iki ana sebebi vardır. Bu sebepler aslında erken boşalma nedir? Sorusunu da kısmen cevaplamaktadır. Erken boşalma ilk başlarda hafif seyreder. Ama daha sonra sıklaşır. Erken boşalmanın bir sebebi de psikolojiktir. Cinsel anlamda deneyimsiz erkeğin erken boşalma yaşama olasılığı daha yüksektir. Erken boşalma da tıbbi tedavi ne kadar önemli ise çiftlerin Bu konuda anlayışlı olması da çok önemlidir.

 Erken boşalma eğer biyolojik ve fizyolojik bir sorundan kaynaklanıyorsa tıbbi tedavi şarttır. Ancak psikolojikse bunun önüne kendimizde geçebiliriz. Ön sevişme bu anlamda çok önemlidir. Ya da erkeğin mastürbasyon esnasında uygulayacağı bazı egzersizler ile bu durum giderilebilir.

 Erken Boşalma Çeşitleri

Erken boşalmanın çeşitleri vardır. Bu çeşitlerden de bahsederek erken boşalma nedir? sorusunda tam anlamıyla yanıt verebiliriz. Elbette ki erkek için erken boşalma çok zor ve kötü hissettiren bir durumdur. Ancak bu bazen elimizde olan bir şey değildir. Örneğin erken boşalma çeşitlerinden yaşam boyu devam edilen erken boşalma, ilk cinsel birleşmeden sonra yaşanan ve hayat boyunca devam eden bir durumdur. Ancak bu duruma rastlanma olanağı çok düşüktür.Erken boşalmak istemeyenler için eczane tavsiye ürünü vega 100 hap etkili bir geciktiricidir.

 Diğer bir erken boşalma çeşidi de kazanılmış erken boşalmadır. İsminden de anlaşılacağı gibi sonradan kazanılmış ve sıklıkla rastlanan tedavisi olan bir cinsel durumdur. Psikolojik ve fizyolojik sebepleri vardır.

 Değişken erken boşalma ise erkeklerde en çok görülen cinsel durumdur. Erkek bu durumda bazen erken boşalırken bazen de geç boşalır. Bu durum o anki ruh hali ya da bedensel durum ile bağdaştırılır.

 Son erken boşalma çeşidi olan subjektif yani duygusal erken boşalma aslında bir hastalık değildir. Kişinin aslında erken boşalma problemi yoktur. Tamamen kişilik, kültürel v psikolojik nedenlere ve kendi güvensizliği ile alakalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı