Harpuşta Modelleri

Harpuşta modelleri kullanılacağı yere göre seçeneklere sahiptir. Kullanım alanlarına göre birçok model vardır ve nerede hangisini kullanmanız gerekiyor bunları bilmelisiniz. Bu konuda da firmamız ile iletişim kurabilir ve bilgiler alabilirsiniz. Harpuşta, üzeri açık olan duvarların ve çatıların yağmur kar suyu nedeniyle aşınmasını önlemektedir. Modelinizi belirledikten sonra, harpuştanın kullanılacağı yere uygun malzeme seçimi yapılır ve kalıp çıkarılır. Harpuşta kalıbı çıkarıldıktan sonra artık üretim aşamasına geçiş yapılmaktadır. Harpuşta bahçe duvarları üzerinde kullanıldığı gibi çatılarda da çok yoğun kullanılmaktadır. Çatı harpuşta detayı çatınıza hem görsellik katar hem de yağmur ve karın şiddetinden korur. Eğimi ile çatınıza gelecek olan zararı en aza indirger.

Harpuşta Modelleri

Harpuşta modelleri, harpuşta malzemeleri ile birlikte istediğiniz ürünü size verecektir. Harpuşta birçok malzeme çeşidine sahiptir. Beton, tuğla, prekast vs. birçok malzeme kullanılabilmektedir. Malzeme seçimi yine harpuştaların kullanıldığı yere göre seçilmektedir. Bu malzemeler arasında en çok kullanılan prekast olanlardır. Prekast harpuşta genellikle çatılarda kullanılır. Damlalık özelliği ile yağmur ve kar sularını biriktirebiliyor. Gelebilecek zararlar, aşınma oranı azaltılmış olur. Prekast sonrası en çok tercih edilen malzeme de alüminyumdur. Alüminyum harpuşta binaların, cepheleriyle bağlantı noktalarında kullanılır. Bu bölümlerden su sızıntılarını önlemek amacıyla üretilir. Ayrıca alüminyum olanlar çok daha ekonomiktir. Kurulum olarak da diğer türlerden çok daha kolay ve zahmetsiz kurulurlar.

Harpuşta İstanbul

Harpuşta İstanbul sınırları içerisinde sanayi bölgelerinde birçok yerde üretilmektedir. Bu üretimler daha sonralarda satış sunulmaktadır. En çok kullanılan harpuştalardan bahsetmiştik. Onların yanı sıra üretimi çok da fazla yayılmaya plastik harpuşta var. Bu harpuştalar daha çok kaplama amaçlı kullanılmakta ve harpuştaları da aslında korumakla görevli. Görev bakımından bu harpuştalar biraz daha farklı konumdadırlar. Fakat bakıldığı zaman çok işlevli bir çeşittir. Fiyatlara değinecek olursak da ortalama olarak her yerde fiyatlar aynıdır. Çok tercih edilen taş duvar üstü harpuşta fiyatları diğer türlere özellikle de çatıya göre daha uygundur. Detaylı fiyat bilgisi için firmamız ile iletişim sağlayabilirsiniz. Firmamız yıllardır bu işler içinde ve istediğiniz detayı öğrenebilirsiniz.

Kaynak:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı