Neden Odessa Tıp Üniversitesi?

 Neden Odessa Tıp Üniversitesi?

Neden Odessa Tıp Üniversitesi?

Birçok öğrencinin hayalini taçlandıran meslek dallarından biri tıptır. Ülkemizde tıp okumak için çok yüksek puanlar alınması gerekir. Bu nedenle tıp dalında başarılı bir eğitim hayatına sahip olmak isteyenler yurtdışı eğitim yoluna başvurma ihtiyacı duymaktadır.

 Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan Odessa tıp üniversitesi en çok eğitim alınan kurumlardan biri haline gelmiştir. Ülkede en gelişmiş ve büyük tıp Üniversitesi olma başarısına sahip olan Odessa’da 800 öğretmen, 105 profesör, 407 doçent bulunur. Ayrıca tıp üniversitesinde 4500 den fazla öğrenci akademik eğitim hayatını sürdürmektedir. Modern eğitim tekniklerine yer veren ve öğrencileri daha da iyi noktaya taşıyan odessa tıp üniversitesine kayıt olabilirsiniz. 

Odessa Tıp Üniversitesi Ücretli Mi?

Odessa tıp üniversitesinde farklı programlar bulunmaktadır. Rusça ya da İngilizce eğitim programlarını seçebilmeniz mümkündür. Odessa tıp üniversitesi rus programında okumak isteyenler için yıllık ödeyecekleri harç 1850 dolar olurken, İngilizce dilinde 4000 dolardır. Bir yandan tıp dalında meslek edinme şansı sunarken diğer yandan da yabancı dilinizi pekiştirmeniz konusunda çok büyük faydalar sağlayacaktır. Pek çok avantajlara yer vermiş olmasından dolayı artık ülkemizden de her geçen gün sayıca artan öğrenci topluluğunun Odessa tıp üniversitesine kayıt yaptırdığını görebiliyoruz. Üniversite hakkında bilgi almak için Euro Star yurt dışı eğitim internet sayfasından faydalanmak mümkündür.

Ukrayna’da Eğitim Almak İçin Ne Kadar Para Gerekir?

Ukrayna denildiği zaman şüphesiz ilk akla gelenlerden biri olarak Odessa tıp üniversitesi oluyor. Çünkü eğitim seviyesi hem modern hem de yüksek düzeyde olduğundan dolayı öğrencilerinde fazlasıyla memnun kaldığını söylemek mümkün. Üniversite kayıt yaptıranlar tıp dalında diledikleri bölümü okuma şansına sahip olur. Ukrayna’da eğitim almak isteyenler haliyle ne kadar masraf yapacaklarını sorgulamaktadır. Fakat diğer Avrupa ülkeleri ile bir kıyaslama yapıldığı zaman Ukrayna’da eğitim almanın daha düşük maliyetli olduğunu söyleyebiliriz. Böylelikle hem daha düşük maliyetle hem de istediğiniz bölümde okuyarak meslek sahibi olmanız kolay olur. 

Odessa tıp üniversitesine dair hem bilgi hem de hizmet almak isteyenler Euro Star yurt dışı eğitim ekibimize başvurabilir. Her an sizlere en iyi şekilde hizmet sunarak daha iyi bir gelecek kurmanıza yardımcı oluyoruz. 

Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim – Beyoğlu / İstanbul Tel: 0(212) 244 66 00

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun
vbet giriş