Guncel

Mutfak Eşyaları Nasıl Paketlenir Ve Nasıl Taşınır


Mutfak eşyaları taşınma sırasında en zor paketlenen ve taşınan eşyalardır. Özellikle cam, porselen gibi tabak bardakların üst üste koyulması kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden kırılacak eşyaları tek tek gazete ya da kağıt ile sararak kolilemek daha doğru olacaktır. Bıçak gibi kesici aletlerin havlu ya da kalın bir bezle sarılması gerekir. Sarılmadan koyulduğunda koliyi delebilir ve taşıyıcıya zarar verebilir.  Ayrıca taşıyacak olan kişilerinde dikkatli bir şekilde taşıması gerekir. Kolilerin karışmaması için ise üzerine cam eşya olduğunu belirten bir sembol ya da yazı yazılabilir. 

Mutfak Eşyası Taşımalarında Nelere Dikkat Edilmeli

Mutfak eşyalarında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Taşınma işlemleri her ne kadar can sıkıcı olsa da dikkat edildiği zaman en az zararla halledilebilir. Öncelikle mutfak eşyalarında kırılacak ve kırılmayacak olan eşyalar belirlenerek ayrılmalıdır. Bardaklar bir koliye, tabaklar başka bir koliye, plastik eşyalar da başka bir koliye olacak şekilde ayarlanmalıdır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta özellikle cam ve porselen eşyaların tek koliye sıkıştırılmamasıdır. Aksi takdirde ağırlık yaparak taşınma esnasında koli düşebilir. Bu durum cam bardak ve tabakların kırılmasına neden olabilir. 

Taşınmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm eşyalar paketlendikten sonra sıra geldi artık taşımaya. Taşıma işleminin profesyonel ekip tarafından yapılması daha doğru olacaktır. Bu işte acemi olanlar özellikle kırılacak eşyalara çok fazla zarar verebilirler. İyi bir taşıma ve nakliye hizmetine sahip olan Dudullu Nakliyat firması size bu konuda tüm desteği vermektedir. Taşımada ağır eşya ya da kolilerin iki kişi tarafından taşınması uygundur. Ayrıca kırılacak olan paketlerin nakliye aracına ilk olarak koyulması gerekir. Eğer en son koyulursa arkadan ağır eşyalar kutunun üzerine düşebilir ve zarar verebilir. 

Taşınma İşemlerinde Profesyonel Desteğin Önemi

Taşınma işleri aslında göründüğü kadar kolay değildir. Eğer profesyonel bir ekipten yardım alırsanız eşyalarınıza fazla bir zarar gelmez. Çünkü taşıma ekipleri işlerini son derece titiz ve dikkatli olarak yaparlar. Eşyaları tıpkı kendi eşyalarıymış gibi özenle taşırlar. Bu yüzden müşteriler daima memnun kalmıştır. Özellikle Dudullu Nakliyat firmasında en iyi hizmeti bulabilirsiniz. Taşıma ekip tarafından yapılır ve kısa süre içerisinde tüm eşyalar taşınır. Ayrıca taşıma ekipleri ve nakliye aracı önce eşyaları taşınan evden alır ve sonrasında yeni taşınılacak olan eve getirir. Oradan da dikkatli bir şekilde indirilir. Profesyonel taşıma ekiplerine sizde eşyalarınızı güvenle emanet edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı