Organik Bal


Bal besin değeri çok yüksek olan ve her derde deva besin bir kaynağıdır. Bu mucizevi besinin tüm yararlarından faydalanmak için organik bal tüketmeye özen göstermeniz gerekir. Bu bal üretimi her türlü ilaç ve kimyasallardan uzak durularak üretim yapılmaktadır. Firma bal üretiminde doğallığa ve kaliteye önem verir. Ekstra olarak şeker katılmamaktadır. Kesinlikle toplama bal yapılmaz. Firma kendi kovanlarından bal üretimi yapar ve ürettiği balları İTÜ bünyesindeki Bioactive merkezinde analiz ettirir. Aynı zamanda firmanın balları tarım bakanlığı onaylıdır. Firma tarafından üretilen ballar da organik logosu bulunur.

Bal Üretimi

Ham işlenmemiş ve içerisine tatlandırıcı ya da renk verici yabancı madde konulmamış olandır. Bal çok hassas bir besindir. Isıya maruz kaldığı andan itibaren bazı besin değerlerini kaybeder. Firma ham bal ve doğal bal üretiminde lider bir firmadır. Firma balları kovandan çıktığı gibi paketler ve tüketici ile buluşturur. Balın besin değerini bozacak herhangi bir işlem uygulamaz.

Yayla Balı

Yayla balını, diğer ballardan ayıran en önemli özellik yüksek rakımlı yaylalardan elde edilen ballardır. Firma belirli bölgelerin yüksek rakımlı yaylalarına boş kovanlar koyarak arıların sürekli kontrolleri yapılarak bal oluşumunu sağlar. Yayla balı hasat işlemin ardında 2 ay içerisinde kristalleşen bir baldır. Buda tamamen balın tamamen doğal olduğunu gösterir. Firma bal üretiminde her türlü ince ayrıntıyı düşünerek üretim yapmaktadır. Yayla balı her derde deva bir besin kaynağıdır. Aynı zamanda içerisinde doğal şeker olmasından dolayı insan sağlığı için yararlıdır. Firma tarafından üretilen ballar da hiç bir katkı maddesi yoktur. Tamamen doğal ve ham baldır.

Çiçek Balı

Bal arıların doğada bindir çiçek bitkisinden topladıkları özütlerdir. Firma çiçek bitkisinin çeşidinin bol olduğu yerlerde kovanları koyarak daha iyi verim almaktadır. Arıların her çiçekten özüt alması önemlidir. Firma çiçek balı üretiminde uyulması gereken tüm kurallara uymaktadır. Balın içerisinde ki tamamen çiçeklerden alınan özüt ve şekerdir. Firma kalite ve güvenden ödün vermeden çalışan bir firmadır. Firma tarafından üretilen ballar Tarım Bakanlığının onayından geçmiş güvenilir ballardır. Doğal ürün kullanmayı tercih edenler firma ile iletişime geçip doğal baldan alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı