Paykasa Sistemi Nedir?

Günümüzde internet ortamında yapılan alışveriş hacmi giderek artmıştır. İnsanlar ihtiyaç duydukları ürünleri, internet mağazacılığı sistemini kullanarak temin edebilmektedir. Bu konuda insanların merak ettikleri temel sorun ise, ödeme yöntemidir. Alınan ürünleri güvenli bir şekilde alabilmek mümkün müdür?

Ülkemizde uygulama alanı bulan Paykasa kartı, e-ticaret siteleri üzerinde yapılan alışverişlere özel ödeme seçenekleri sunar. Kartın başlıca amacı, internet alışverişi yapan kimselerin, sorunsuz bir deneyim edinmelerini sağlamaktır. İlk kez İngiltere merkezli olarak tasarlanan paykasa satın al seçeneklerini uygun koşullarda değerlendirebilirsiniz.

Elektronik para hizmeti veren paykasa, nakit ve ön ödemeli bir sistemdir. Kredi kartı olmayan ya da kredi kartı bilgilerinin internette paylaşılmasını istemeyen tüm kullanıcılar için, ucuz paykasa önerileri oldukça mantıklıdır.

Elektronik kart olan paykasa aynı zamanda sanal kart olma özelliği gösterir. 16 haneden oluşan özel numara sistemine sahiptir. Özellikle alışveriş siteleri, e-ticaret ve oyun siteleri üzerinde kredi kartı verilerinizi paylaşarak güvenlik riski ile karşı karşıya kalmaktan sizleri korur.

Electronic Personal Identification Number ya da bilinen adı ile Epin, başarılı bir ödeme yöntemidir. Kişisel ya da kurumsal ihtiyaçlarınızın karşılanması amacıyla, paykasa satın al sistemini tercih edebilirsiniz. Tek kullanımlık olan paykasa kartı ile mobil ya da online ödemelerinizi güvenlik kuralları çerçevesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Tek kullanımlık olarak tasarlanan kartı, paykasa sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Tek seferlik olarak kullanıldığı için uzun vadeye yayılan herhangi bir muhtemel risk faktöründen söz edilmesi mümkün değildir.

Paykasa sistemi kullanan kullanıcılar için ortaya konulan ödeme sistemleri şu şekilde karşınıza çıkar. Buna göre;

  • Paykasa sitesi üzerinden veya farklı kaynaklar tercih edilerek, 16 haneli tek kullanımlık kod alınır,
  • Satın alma işlemleriniz sırasında karşınıza çıkan ödeme planları içinde, paykasa al seçeneği tercih edilir,
  • Paykasa al işleminiz için, mobil ya da kredi kartı ödeme seçenekleri tercih edilebilir.

Benzer özelliklere sahip bir paykasa kartı alırken ucuz paykasa seçeneklerini bulabilmek için kısa süreli bir araştırma yapabilirsiniz. Böylece alışverişlerinizi daha güvenli ve maddi açıdan daha kazançlı bir şekle sokmanız mümkün olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı