Guncel

Profesyonel DNA Test Merkezi


DNA testi yaptırmak isteyenlerin gönül rahatlığı ile başvurabileceği test merkezimiz, alanında uzman personeliyle kusursuz sonuçlara ulaşılmasında üstlendiği görevi büyük bir titizlikle yerine getirmektedir. Müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sunma konusunda sektöründe bir numaralı merkezlerden biri haline gelen kurumumuz, genetik alanda Ulusal ve Uluslararası Akreditasyona sahip olmasıyla da yoğun talep görmektedir.

Türkiye ve Avrupa’da genetik alanda yapılan bilimsel çalışmaları yakından takip etmenin yanı sıra bunlara profesyonel kadrosu ile destekte de bulunan merkezimiz, alanında kendini kanıtlamış deneyimli personeli ile öne çıkmaktadır. Sadece çalışanlar bakımından değil DNA testi merkezimizde ayrıca son teknoloji ekipmanlarla donatılmış ar-ge laboratuvarları da bulunmaktadır. Bu sayede DNA testi yaptırmak isteyenlerin güvenle tercih edebileceği merkezimiz, günümüz teknolojisinin bilimsel çalışmaları kapsamında en güncel araştırma tekniklerini inandığı etik kurallar çerçevesinde yerine getirmektedir.

En Güvenilir Babalık Testi Uygulamaları

Babalık testi yaptırmaya ihtiyaç duyan kişilerin güvenle başvuruda bulunabileceği DNA test merkezimizde tüm çalışmalar profesyonel bir şekilde yerine getirilmektedir. Bu testlerin sürecinde babalık testine ihtiyaç duyulan kişilerden swab ve kan gibi bazı özel örnekler alınmaktadır.Söz konusu örnekler alındıktan sonra DNA dizilimi üzerinde icra edilen birtakım test sonuçlarında babalık testi uygulamalarıyla birlikte kişinin biyolojik açıdan babasının problemsiz bir şekilde tespit edilmesi mümkün olabilmektedir.

Bu işlemlerde genetik dünyasında önemli olan 22 STR bölgesi üzerinde yapılan çalışmalar, merkezimizin alanında uzman ve deneyimli çalışanları ile sorunsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır. Merkezimizin son teknoloji ekipmanlarla donatılmış olan laboratuvarlarında uzmanlarımız tarafından analiz edilen STR bölgelerin şunlardan oluşmaktadır: D2S1338, D3S1358, D7S820, D8S1179, D13S317, D16S539, D18S51, D21S11, TPOX, THO1, vWA, CSF1PO, ve AMXY (Ameliogenin). Detaylı bilgileri https://www.dnatesti.com.tr bağlantı adresine sahip kurumsal web sitemizden takip edebilirsiniz.

Babalık Testini SGK Karşılar Mı?

DNA merkezimizde yapılan uygulamalar arasında en çok merak edilen konulardan biri de babalık testinin maliyetlerini Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) karşılayıp kaşılamayacağı ile ilgili sorulardır. Bu konuyla ilgili olarak Moleküler Biyolog Alpay AVCI “SGK tedavi edici ilaçların ve sağlık problemlerinin karşılanmasında destek sağlamaktadır. Bu testler bu kapsamda değerlendirilemeyeceği için bu testlerin SGK kapsamına girmesi mümkün olmamaktadır.” demiştir. Bunun yanı sıra kardeşlik ve akrabalık testi de SGK tarafından karşılanmayan testler arasında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı