Redaksiyon Nedir ve Aşamaları Nelerdir?

esenyurt escort

Redaksiyon işlemi 3 aşamada gerçekleşmektedir. Akademik redaksiyon, akademik açıdan yazılan metinler için verilen düzeltme, düzenleme, geliştirme hizmetleridir. Birincisi düzeltme. Düzeltme, Türk dil yapısının kurallarına uygun bir şekilde akademik düzeltmedir. İmla hatalarının ya da noktalama hatalarının çalışmanızda düzeltilmesi anlamına gelmektedir.

İkincisi düzenleme. Düzenleme, çalışmanın kurgusunun düzenlenmesidir. Çalışmanızın yazım kılavuzuna uygun olması gerekmektedir. Problem cümlesi, amaç, önem, tartışma, bulgular, sonuç, öneriler, kaynakça gibi giriş, gelişme ve sonuç bölümleri yazım kılavuzuna uygun bir şekilde düzenlenmelidir.

Üçüncüsü geliştirme. Geliştirme, Yazdığınız çalışmanın konusu hakkındaki alan uzmanlarımız tarafından yeni fikirler üreterek çalışmayı geliştirmektir. Bilim dilinin ve kurgunun doğruluğuna bakılır ve alan uzmanı tarafından son okuması gerçekleştirilir. Eleştiri ve önerilerde bulunur. Çalışmanız yayınlanmadan önce yapılan son dokunuştur. Yüksek lisans tezleri, doktora tezleri, uzmanlık tezleri, makale, proje, proje, rapor v.s. gibi akademik yazıların hepsinde redaksiyon uygulanabilmektedir. Yüksek lisans, doktora ya da uzmanlık gibi durumlar önemli ve oldukça ciddi durumlardır. Yapabilmek için de özel zaman ayrılması ve büyük emek harcanması gerekmektedir. Ayrıca kendi işlerinin yanı sıra ek olarak bunlardan birini yapmaya başlayan biri için oldukça zaman ve emek gerekmektedir.

Akademik Redaksiyon Hizmetinin Faydaları

Akademik redaksiyon ise işte tam bu noktada sizler için oldukça büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Redaksiyon hizmeti, emek ve zaman kaybınızı engellemek ve iş yükünüzü de hafifletmek için harika bir seçenek. Sizlere birçok sunacağımız teklif ve öneriler ile işlerinizi oldukça kolaylaştırabileceksiniz. Peki, redaksiyon hizmeti işinizi neden bu kadar kolaylaştırıyor? Çünkü hazırlanmış olan çalışmanızın yazım, imla ve noktalama hataları dolayısı ile reddedilmemesi için son düzenleme ve düzeltmeler yapılmaktadır. Ayrıca çalışmanız yayınlandıktan sonra tekrar düzenlenemeyeceği için bu sizin için çok iyi bir olanaktır.

Çalışmanız yayınlanmadan önce ikinci gözler tarafından tekrar kontrol edilmesi büyük bir olanaktır. Yapılan öneriler ile de çalışmanız da daha iyi bir hale gelmektedir. Redaksiyon ücreti ise, çalışmanızın türüne, zorluğuna, size geri teslim edilmesi gereken tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle redaksiyon ücreti, kelime sayısına da bağlı olarak uygun fiyata yapılabilmektedir. Hizmet bedelini iletişime geçerek de öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı