Guncel

Ses İzolasyon Süngeri

Günümüz hayatında insanlık adına çok fazla sorunlar meydana gelmiştir. Bu sorunlar günlük hayatımızı olumsuz şekilde etkilemektedir. Maalesef bu sorunlarında sebebi biz insanlarız. Küresel ısınma, iklim değişiklikleri, artan nüfus dünyamızın belli başlı sorunlarıdır fakat öyle bir sorun daha var ki ne yaparsak yapalım çözümü %100 yoktur. Bu sorun gürültü kirliliğidir. Gürültü kirliliği günlük hayatımızın her yerinde karşımıza çıkan bir sorundur. Bunun önüne ise geçemiyoruz. Dışarıya adımımızı attığımız andan itibaren araç sesleri ve inşaat sesleri gibi sesler bizleri olumsuz şekilde etkilemektedir. Sadece dışarıda değil evimiz gibi kapalı alanlarda da bu gürültü kirliliğine maruz kalabiliyoruz. Üstelik yeni yapılacak olan binalar ses izolasyonu zorunlu hale gelmiştir. Bu yazımızda ise ses izolasyon malzemesi olan ses izolasyon süngeri konusunu inceleyeceğiz. Peki bu ses izolasyon süngeri nedir ? Hangi alanlarda kullanır ? Uygulaması nasıl yapılır ? Hep beraber göz atalım.

Ses izolasyon süngeri uygulandığı alandaki istenmeyen sesleri en az seviyeye indiren akustik malzemedir. Ses izolasyon süngeri tavan ve duvar ses izolasyonlarında kullanılır. Ses izolasyon süngeri yanmazlık özelliğine sahip olup kesinlikle alev ilerlemesi yapmaz. İlgili testlerden ve deneylerden başarıyla geçip sertifikalara sahip olmuştur. Ses izolasyon süngeri çok çeşitli olup farklı renk seçenekleri ile de ortama güzel bir hava katmaktadır. Çeşitleri ise yumurta, piramit, labirent, special, bondex, bariyerli, yapışkanlı, düz ve rulo modelleri mevcuttur. Şimdi ses izolasyon süngeri hangi alanlarda nasıl kullanılır inceleyelim.

Ofislerde ses izolasyonu olmadığını düşünelim. Personellerin kendi aralarında konuşması, telefon konuşmaları gibi sesleri bizleri ister istemez rahatsız edip ofis içi verimimizi düşürmemizi sağlar. Ofislerimiz bizim günümüzün en fazla zaman geçirdiğimiz alanlar olduğu için, ortamın sessiz ve huzurlu olması hepimizin isteğidir. Tavan ve duvarlara ses izolasyon süngeri kullandığımız zaman istenmeyen sesleri en az seviyeye indireceği için ofisinizde huzurlu bir şekilde verimli çalışabileceksiniz.

Toplantı ve konferans salonlarında kullanılan ses izolasyon süngeri yüksek akustik değerlere sahiptir. Bu alanlarda genel olarak kullanım amacı, salonlarda konuşmacı sunum yaptığı zaman sesin yankılanmasını engellemek için kullanılan akustik süngerlerdir. Bu alana tavan ve duvarlara ses izolasyon süngeri uygulandığı zaman konuşmacının sesi daha net bir şekilde çıkarak dinleyicilere güzel bir şekilde hitap edecektir.

Jeneratör ve motor kabinlerinde yüksek ses seviyesi çıktığı için hem orada bulunan çalışanlar ve çevredeki insanlar ciddi bir şekilde rahatsız edecektir. Bu kabinlerin her alanına ses izolasyon süngeri olan bariyerli sünger uygulandığı zaman istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek hem çalışanlar hem de çevredeki insanlar rahatsız olmayacaktır.

Evlerde kullanılan ses izolasyon süngeri diğer alanlarda da olduğu gibi tavan ve duvarlarda kullanılır. Evlerimiz bizim yaşam alanımız dinlenmek ve ailemizle güzelce vakit geçirmek isteriz fakat ses izolasyonu olmadığı zaman pek mümkün olmuyor. Genel olarak yaşanılan problem ise dışardan ve komşulardan gelen seslerdir. Bu sorunlar bizleri rahatsız edip aile içi huzuru kaçırmaktadır. Evlerimizin tavan ve duvarlarına ses izolasyon süngeri uyguladığımız zaman istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek evinizde rahatça dinlenebilir ve ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Turkish Acoustic olarak tüm ses izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözüm sunmaktayız. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmektedir. Ses izolasyon süngeri son derece kalite ve yerli üretimdir. Turkish Acoustic olarak her zaman hizmetinizdeyiz. Akustiğin Türkçesi “Turkish Acoustic”

Kaynak: https://www.eminakustik.com.tr/yumurta-sungerler.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı