Sosyal Medya Kullanımı

İnternet sitenizin SEO optimizasyonu için sosyal medya kullanımı oldukça önemlidir. İnternet sitenizin daha fazla kullanıcı tarafından tıklanmasını istiyorsanız sosyal medyayı etkin olarak kullanmalısınız.

Eğer internet sitenizi yeni açtıysanız yapılan aramalarda alt sıralarda olmanız oldukça doğal olacaktır. Üst sıralara yükselebilmeniz için yapmanız gereken en önemli adım SEO optimizasyonu olacaktır. Bunun dışında internet sitenizin hitini arttırabilmeniz için mutlaka sosyal medyayı etkin olarak kullanmanız gerekmektedir.

  • Öncelikle internet sitenizin sosyal medya hesaplarını açmanız gerekmektedir. En çok kullanılan sosyal medya ağlarında hesap açmanız daha fazla kişiye ulaşabilmeniz açısından oldukça önemli olacaktır.
  • Açmış olduğunuz hesapların takipçilerini arttırmak en önemli amacınız olmalı. Takipçi sayısı ne kadar fazla olursa internet sitenizi ziyaret edebilecek kişi sayısı da o kadar fazla olacaktır.
  • Sürekli olarak internet sitenizde içerikler yayınlamalısınız. Bu şekilde sosyal medya hesaplarından paylaşabileceğiniz linkler artacaktır.

Daha fazla internet kullanıcısına ulaşabileceğiniz sosyal medya uygulamalarına bakacak olursak:

Facebook

Dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip olan Facebook mutlaka kullanmanız gereken sosyal medya ağlarındandır. Hizmet verdiğiniz alanla ilgili olarak Facebook hesabınızdan paylaşımlar yapabileceğiniz gibi kendi alanınızda kurulmuş olan grupları da takip etmelisiniz. Bu gruplar içerisinde yapacağınız paylaşımlar aynı zamanda takipçi sayınızı da arttıracaktır.

Twitter

En fazla kullanılan sosyal medya ağlarından birisi olan Twitter’da yapacağınız paylaşımlar da olukça önemlidir. Yapacağınız paylaşımlara takipçi sayısı fazla olan kullanıcıları da etiketleyerek daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda en çok paylaşım yapılan konuları da etiketlemelisiniz.

Sosyal medya her alanda olduğu gibi daha fazla internet kullanıcısına ulaşabilmeniz için de oldukça önemlidir. Daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için yapılması gerekenler listesi en başında sosyal medyanın etkin olarak kullanılması gerekmektedir.

Daha fazlası için : Webmaster Forumu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı