Türkiye İhmal Edilecek Bir Ülke Değil

Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Suriye’de terör örgütlerine yönelik olarak başlatılan Zeytin Dalı Harekatıyla alakalı açıklamalarda bulunarak. Mehmetçiklerin ve siviller üzerinden siyaset yapılmamasını, Türkiye’nin bütünlüğünün bozulmayacağını ifade etti.

Eski Genelkurmay başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türkiye’nin izlediği yolları ve yapılan harekatla alakalı olarak açıklamalarda bulundu.

Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un açıklamalarından satır başları;

Afrin’de bir yerleşim noktası var. Nüfus oranı 180 Bin civarında seyrediyor. Bir şehirden insan topluluğundan bahsediyoruz. Düzenlediğimiz harekat elbette en ince ayrıntılarına kadar planlı olarak yapılmaktadır. Planlı şekilde de devam edecektir.Bu harekatta iki durum büyük önem arz ediyor. Bunlardan biri her komutan harekatta birinci olarak ben bu harekatı en az zayiatla yapayım. Çünkü mehmetçikler, subaylarımız, astsubaylarımız o komutana emanet edilmiş durumda. Dolayısıya birinci amaç gözlemlediğimiz zor bir harekattır. Bu harekatı dediğim gibi az can kaybı ile en az yaralımızı vererek yapmamız gerekiyor. Ancak bu harekatı biraz yavaşlatacak ama bu önemli bir husus. Ayrıca bir diğer önemli husus ise yerleşim yeri şehirlerin içinde değiliz. İlerleyen günlerde nasıl olacak görebileceğiz. YPG başta olmak üzere teröristleri ayırt etmek zor elbette. Sivil kılığına girebiliyorlar. Tabi bu halka zarar vermemiz isteniyor ancak bundan kaçınmamız lazım. Bu tip harekatlarda halka kazar verilmesi kaçınmak derken şehit de verilir bu böyle zor bir harekattır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı