Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News tanıtım

Nesil Haber – Nesilhaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Rekabet Kurulu, Çeşitli Devralma ve Ortak Kontrol Tesis Edilmesi Başvurularını Sonuçlandırdı

Rekabet Kurulu, Çeşitli Devralma ve Ortak Kontrol Tesis Edilmesi Başvurularını Sonuçlandırdı

haber haber -
12 0

KKR&Co. Inc. ve Immedica Pharma Holding AB’nin Devralma İşlemleri

Rekabet Kurulu, KKR&Co. Inc.’in Quinag Acquisition (FDI) Limited ve Immedica Pharma Holding AB’nin kontrolünü devralma başvurularını inceledi. Kurul, bu devralma işlemlerine izin verme kararı aldı.

Suez RV France S.A., Eramet S.A. ve The Future Is Neutral S.A.S.’ın Ortak Girişim Şirketi Kurma İşlemi

Elektrikli araçlar için lityum-iyon akülerin geri dönüşüm çözümü oluşturmayı amaçlayan Suez RV France S.A., Eramet S.A. ve The Future Is Neutral S.A.S. tarafından ortak girişim şirketi kurma işlemine onay verildi.

Diğer Devralma İşlemleri

Rekabet Kurulu, çeşitli şirketlerin devralma ve ortak kontrol tesis edilmesi başvurularını da değerlendirdi. Bu kapsamda, Adonis Teknolojileri’nin ADN İstanbul Turizm AŞ’ye devri, Avez Elektronik İletişim Eğitim Danışmanlığı Ticaret AŞ’nin Turkey Growth Fund IV L.P. tarafından kontrolünün devralınması gibi işlemlere izin verildi.

İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ ve Birevim AŞ’nin Devralma İşlemleri

Rekabet Kurulu, İhlas Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’nin Kuantum Siber Güvenlik Yazılım İnternet Bilişim Sistemleri ve Danışmanlık Hizmetleri Sanayi Ticaret AŞ’de sermaye artırımı işlemine ve Birevim Tasarruf Finansman AŞ’nin Katılımevim Tasarruf Finansman AŞ tarafından hisselerinin devralınmasına izin verdi.

Single Use Support GmbH ve Acorda Therapeutics Inc.’in Devralma İşlemleri

Rekabet Kurulu, Single Use Support GmbH’nın Novo Holdings A/S ve Acorda Therapeutics Inc.’in Merz Pharmaceuticals, LLC aracılığıyla devralınma işlemlerini onayladı.

İlgili Yazılar